Ted Sarandos, Netflix'in en çok izlenen dizilerini ve filmlerini açıkladı

Ted Sarandos, Netflix'in en çok izlenen dizilerini ve filmlerini açıkladı
Netflix'in eş-CEO'su Ted Sarandos, platformun en çok izlenen dizilerini ve filmlerini açıkladı.

Açıklanan tablolar üye sayısı ve izleme saati olarak ikiye ayrılıyor. Sıralama projelerin yayından sonraki ilk 4 haftalarında gösterdiği performanslara göre yapıldı. Netflix, bir süredir 2 dakikası izlenmiş yapımları izlenmiş olarak kabul ediyor ve iki dakikalık süre bir içeriği bilinçli tercih etmiş olmak için yeterli olarak kabul ediliyor.

Buna göre Netflix'in en çok izlenen dizisi 82 milyon üye ile Bridgerton 1. sezon olurken onu 76 milyon üye ile Lupin 1. sezon ve The Witcher 1. sezon izledi. Saat bazında sıralamada ise 625 saat ile yine Bridgerton 1. sezon zirvede yer alırken onu 619 saat izlenme ile La casa de Papel 4. sezon ve 582 saat ile Stranger Things 3. sezon izledi.

Filmlerde ise sıralamanın zirvesinde TUDUM etkinliğinde ikincisi duyurulan Extraction yer aldı. 99 milyon üyeye ulaşan filmi 89 milyon ile Bird Box ve 85 milyon ile Spenser Confidential izledi. Saat bazında sıralama ise Bird Box (282 milyon), Extraction (231 milyon), The Irishman (215 milyon) şeklinde ilerledi.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER