Jake Gyllenhaal, HBO'nun yeni dizisi The Son'ın başrolünde

Jake Gyllenhaal, HBO'nun yeni dizisi The Son'ın başrolünde
Jake Gyllenhaal, HBO'nun yeni dizisi The Son'ın kadrosunda.

Jo Nesbo'nun 2014'te yayımlanan romanından uyarlanacak mini diziyi Gyllenhaal ile Prisoners filminde de çalışan Denis Villeneuve yönetecek. İki isim yapımcı olarak da yer alacaklar. Onlara kanalın dizilerinden Westworld'ü hazırlayan Jonathan Nolan ve Lisa Joy eşlik edecek. Lenore Zion senarist ve showrunner olarak görev alacak. Nine Stories Productions, Kilter Films, Bold Films ve Warner Bros. Television ise dizinin yapımını üstlendi. 

The Son, Oslo’nun acımasız yolsuzluk hiyerarşisinde geçen, sıra dışı genç bir adamın kendisini acımasız bir intikam misyonuna doğru ilerletmek üzere olduğu heyecan verici bağımsız bir roman. Hikayesi işlemediği bir suçtan dolayı 18 yaşından beri hapishanede olan, 30’lu yaşlarındaki Sonny Lofthus’u takip ediyor. Diğer mahkumlar Sonny’nin onları günahlarından arındırdığına inanıp işledikleri suçları anlatırlar. Sonny’nin eroin bağımlısı olmasıyla ve nasıl sürekli uyuşturucu temin edebildiğiyle ilgilenmezler. Polis babası hakkında uzun süredir gizli saklı kalan gerçekleri öğrenince hapisten kaçan Sonny, geçmişini hatırlayamayan bir opioid bağımlısıdır ve bilinmeyen bir gerçeğe doğru kaçmaktadır.

Gyllenhaal, HBO için hazırlanan Lake Success dizisinin de kadrosunda yer alıyor ve proje, halen geliştirme aşamasında. Ayrıca Ağustos ayında New Yorker makalesinden uyarlanacak A Suspense Novelist's Trail of Deceptions dizisinin kadrosunda yer aldığı da duyuruldu.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER