Medya Oscarları sahiplerini buldu!

Medya Oscarları sahiplerini buldu!

Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği tarafından düzenlenen Medya Oscarları, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'ın katılımıyla Rixos Otel'de gerçekleştirilen tören ile sahiplerini buldu.

Yalçın Akdoğan törendeki konuşmasında verilen ödüllerin gazetecilik alanında başarıların artarak devam etmesine olanak sağlayacağını söyledi. Ahmet Haşim’in bir yazısından örnek veren Akdoğan, günümüzü ‘Baş Parmak Medeniyeti’ diye tanımladı. Kullanılan akıllı telefonlardan, tabletlerden vb. ürünlerden örnekler veren Akdoğan Batı medeniyetinin gelişmesinde başparmağının çok etkili olduğunu ve bugünün neslinin dünyayı başparmağında oynattığını dile getirdi. Akdoğan konuşmasında teknolojinin, medyanın ve internetin gelişmesine rağmen insan faktörünün öneminin her zaman devam edeceğini vurguladı.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın yanı sıra, Gençlik ve spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, TRT Genel Müdürü Şenol Göka, Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürü Cemalettin Haşimi ve çok sayıda davetli de törene katıldı.

Ödül töreni sırasında Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ‘Yılın Televizyon Dizisi’ seçilen Kara Para Aşk ve aynı dizideki rolüyle ‘Yılın Kadın Oyuncusu’ ödülüne hak kazanan Tuba Büyüküstün'e ödülünü verirken, "Komiser Ömer, gerçekten kara parayla mücadele etmek istiyorsa, buradan kendisine söylüyorum, MASAK olarak her türlü desteği vereceğimize söz veriyorum" dedi.

Medya Oscarları tam listesi şöyle:

Yılın Ana Haber Bülteni: Show TV Ana Haber Bülteni

Yılın Sabah Programı: Çalar Saat

Yılın Spor Programı: Artı Futbol

Yılın Yarışma Programı: O Ses Türkiye

Yılın TV Dizisi: Kara Para Aşk

Yılın Show Programı: Güldür Güldür Show

Yılın Gece Programı: Burada Laf Çok

Yılın Kadın Oyuncusu: Tuba Büyüküstün

Yılın Erkek Oyuncusu: Sarp Levendoğlu

Yılın Magazin Programı: Söylemezsem Olmaz

Yılın Radyosu: Karnaval Radyo

Öte yandan 7 Güzel Adam, Kon TV, Türk Yıldızları Belgeseli, Cem Ceminay ile TRT Film Projesi de Jüri Özel Ödülü aldılar.


 BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER