''Sugar|Balım'' müzikali muhteşem bir kadroyla şimdi Türkiye’de!

''Sugar|Balım'' müzikali muhteşem bir kadroyla şimdi Türkiye’de!
Bir Hollywood ve Broadway efsanesi İstanbul’da yeniden canlanıyor!

Broadway’den Hollywood’a “Bazıları Sıcak Sever” ismiyle transfer olan efsane müzikalSugar - Balım”, Türk izleyicisiyle buluşuyor.

Marilyn Monroe, Jack Lemmon, Tony Curtis gibi 20.yüzyıla damgasını vurmuş muhteşem kadrosuyla hafızalardan silinmeyen ve Amerikan Film Enstitüsü tarafından yüzyılın en iyi Amerikan komedisi unvanını alan “Bazıları Sıcak Sever” (Some Like It Hot), şimdi de Türk sinema ve tiyatrosunun en güçlü isimleriyle yeniden yorumlanıyor.Olaylar, beş parasız iki işsiz müzisyen olan saksafoncu Hayri (İlker Aksum) ve kontrbasçı Zeki (Ozan Çobanoğlu) etrafında döner. Hiç görmemeleri gereken bir olaya şahit olunca, iki kafadarın başı mafyayla derde girer. Mafyadan kaçmanın çözümünü, Fiko’nun (Murat İpek) menajerliğini yaptığı Tatlı Şükü’nün (Şebnem Sönmez) “Turkish Delights” isimli orkestrasıyla İstanbul’dan İzmir kaçmakta bulan ikiliyi müzik, dans ve aşkla bezenmiş bir serüven bekler.İki delikanlı hayatta kalmak için çabalarken, tamamı güzel kadınlardan oluşan bir orkestranın içine düşerler; orada karşılarına tatlı ve çekici bir kadın olan assolist Balım (Özge Borak) çıkar. Hikayenin bundan sonrası tatlı assolist Balım, Laz mafya babası Süleyman (Hüseyin Soysalan), zengin iş adamı Himmet (Zeki Alasya) ve iki müzisyen Zeki ile Hayri etrafında dönen olaylardan oluşur.

Başrollerini Özge Borak, İlker Aksum, Ozan Çobanoğlu ve Zeki Alasya’nın paylaştığı bu görkemli müzikalin diğer rollerinde Şebnem Sönmez, Hüseyin Soysalan ve Murat İpek yer alırken, 15 kişilik kadınlar orkestrası ile 19 kişilik dans ve vokal grubu onlara sahnede eşlik ediyor.Yazan: Peter Stone
Senaryo: Billy Wılder Ve I.A.L Diamond
Müzik: Jule Styne
Şarkı Sözleri: Bob Merrill
Çeviren: Selen Korad Birkiye
Uyarlayan: Cem Uslu
Türkçe Şarkı Sözleri: Barış Arman- Yücel Erten
Yöneten: Yücel Erten
Müzik Direktörü: Murat Kodallı
Koreografi: Selçuk Borak
Dekor Tasarım: Efter Tunç
Kostüm Tasarım: Ayşegül Alev
Işık Tasarım: Yakup Çartık

**Biletler Biletix ve TİM gişelerinden satın alınabilir.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER