''Son Mektup'' filmine Yonca Lodi'den özel şarkı!

''Son Mektup'' filmine Yonca Lodi'den özel şarkı!
Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. Yılı olan 18 Mart’ta vizyona girecek ‘Son Mektup’ filmi için, projenin yapımcısı, yönetmeni ve yapımın tüm müziklerine imza atan Özhan Eren, ‘Sonsuza Kadar’ isimli özel bir şarkı hazırladı.
 
‘Kara Tren’
şarkısının söz yazarı ve bestecisi Özhan Eren’in, söz ve müziği kendisine ait olan, ‘Sonsuza Kadar’ şarkısını ünlü sanatçı Yonca Lodi seslendirdi. Çanakkale şehitlerine bir saygı duruşu niteliği taşıyan şarkının filmin vurucu görüntülerinin de yer aldığı klibi ise Kemal Başbuğ yönetmenliğinde Midas Stüdyoları’nda çekildi. Eseri yorumlayan Yonca Lodi duygularını ‘Böyle bir projenin şarkısını söylemekten gurur duydum. Kendi adıma şehitlerimizi anıyor olmak, teşekkür edebilmek beni çok mutlu etti. Vatanını seven her Türk, geçmişindeki  bu gerçeği hatırlamalı diye düşünüyorum’ cümleleriyle ifade etti. Lodi, klip çekimi için özellikle Özlem Ahu Akın imzalı matemi simgeleyen siyah bir elbise tercih etti. Son Mektup Film Müzikleri TMC etiketiyle yakında müzik marketlerde yerini alacak.
 
Tansel Öngel, Nesrin Cavadzade, Hüseyin Avni Danyal, Bülent Şakrak, Mina, Barbara Sotelsek’e dev bir oyuncu kadrosunun eşlik ettiği ‘Son Mektup’,  izleyenlerin yüreğinde derin izler bırakacak. ‘Son Mektup’ Tayyareci Yüzbaşı Salih Ekrem ile Nihal Hemşire’nin hikayesi çerçevesinde 18 Mart Deniz Zaferi’nin fedakâr kahramanlarını anlatıyor.

İşte o şarkının sözleri:
                                                                                       
Bir eski zaman
Bir büyük destan
Asırlar geçse bile
Nasıl unutur insan.
 
Onur oldunuz bize
Gurur oldunuz bize
Asırlar geçse bile
Kalbimiz sizle.
 
Selam olsun, selam bizden size
Rahmet etsin Tanrım hepinize
Nurlar yağsın, nurlar üstünüze
Her zaman, sonsuza kadar.
 
Her adımda her nefeste
Her türküde her şiirde
Binlerce yıl ansak bile
Hiç yetmez hiç yetmez.
 
Selam olsun, selam bizden size
Rahmet etsin Tanrım hepinize
Nurlar yağsın, nurlar üstünüze
Her zaman, sonsuza kadar....

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER