''Sevdam Alabora''nın çekimlerinde donma tehlikesi atlattılar!

''Sevdam Alabora''nın çekimlerinde donma tehlikesi atlattılar!
Çok yakında izleyici ile buluşacak olan Sevdam Alabora nın nehir çekimlerinde başrol oyuncuları Kadir Doğulu ve Elçin Sangu hayli zor anlar yaşadılar. Kar sularının aktığı nehirdeki çekimler sırasında iki genç oyuncu donma tehlikesi atlatırken, sahnelerin çekiminde gösterdikleri performans göz doldurdu.

Endemol’ün yapımcılığını üstlendiği ve 10 Şubat Salı günü Atv ekranında izleyici ile buluşacak olan ‘Sevdam Alabora’nın çekimleri tüm hızıyla sürüyor.Türkiye’nin en güzel bölgelerinden biri olan Köyceğiz’de çekilen ve başrollerini Kadir Doğulu ve Elçin Sangu'nun paylaştığı ‘Sevdam Alabora’nın ilk bölümlerinde yer alan tehlikeli sahneler için özel çekim teknikleri kullanıldı. Balıkadamlar ve sağlık ekibinin hazır bulunduğu çekimlerde tehlikeli sahneler,  Şubat soğuğunda, yaklaşık 6 metre derinliğe ulaşan nehirde gerçekleştirildi.Nehirde iki saatten fazla süren çekimler sırasında Sevdam Alabora’da ‘Gökhan’ karakterini canlandıran Kadir Doğulu ile ‘Zeynep’ karakterine hayat veren Elçin Sangu, sıfır derecenin altındaki kar sularının aktığı nehirde donma tehlikesi atlattılar.Dublörün kullanılmadığı “nehir sahnesi”nde Kadir Doğulu, tahta köprüden suya düşen Elçin Sangu’yu buz gibi sudan alarak kıyıya çıkarttı. Birkaç kez tekrarlanan çekimlerde Kadir Doğulu ve Elçin Sangu sık sık kıyafet değiştirmek ve ısınmak zorunda kaldılar. İki genç oyuncunun performansı göz doldurdu.

Yılın en iddialı dizilerinden ‘Sevdam Alabora’da İlker Kızmaz, Gökçe Yanardağ, Başak Parlak, Ayberk Pekcan, Sacide Taşaner, Zeynep Kumral, Mutlu Güney, Aydan Burhan, Şebnem Doğruer gibi birbirinden değerli oyuncular rol alıyor.

Çekimleri Muğla’nın Köyceğiz ilçesine kurulan platoda gerçekleşen dizinin hikayesi ise Eylem Canpolat ve Sema Ergenekon'a ait. Sevdam Alabora’nın yönetmeliğini ise, ‘Ihlamurlar Altında’, ‘Sultan Makamı’, ‘Bu Kalp Seni Unutur mu’ ‘Dila Hanım’ gibi çok sevilen dizilerden tanıdığımız Aydın Bulut üstlendi.

Merakla beklenen ‘Sevdam Alabora’ ilk bölümü ile 10 Şubat’ta Atv‘de.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER