İş Sanat'ta Flamenko rüzgarı esecek!

İş Sanat'ta Flamenko rüzgarı esecek!
Flâmenko’nun ruhu Paco Peña İş Sanat’ta Flamenko’nun yaşayan efsanesi Paco Peña bu kez yeni projesi Flamencura ile İş Sanat’a konuk oluyor.

Yaklaşık yarım asra yayılan kariyeriyle günümüzün en büyük Flâmenko gitaristlerinden ve bestecilerinden biri olarak kabul edilen Paco Peña, Flâmenko’nun gerçek ruhunu yaşattığı çığır açan gösterileriyle tüm dünyada izleyenlerin hayranlığını kazanıyor. Özenle seçmiş olduğu dansçı, gitarist ve şarkıcılardan oluşan topluluğu ile 1970 yılından beri Londra’daki Royal Festival Hall, Sadler’s Wells Theatre, Barbican gibi sahnelerde düzenli olarak performanslar sergileyen sanatçı Amsterdam, Edinburg, Atina, İstanbul ve Hong Kong gibi daha birçok şehir ve festivalde boy göstermeye devam ediyor.

The Telegraph gazetesinin müziğini “…kendine özgü gitar çalışı her zaman nefes kesen bir güzellikte” şeklinde yorumladığı sanatçı, dünyada ilk defa 1985 yılında Flâmenko gitar üzerine üniversite dersi kurmuş ve Flâmenko’ya katkılarından dolayı 1997 yılında İspanya Kralı Juan Carlos tarafından liyakat nişanı ile onurlandırılmıştı.

Orijinalliği ve yeniliği bir arada barındıran Paco Peña’nın, Flâmenko’nun coşkulu ve tutkulu ritmini dansın büyüsüyle harmanladığı ve prömiyerini Nisan 2013’te gerçekleştirdiği yepyeni projesi Flamencura 12 Şubat 2015 Perşembe akşamı İş Sanat’ta.

Detaylı bilgi ve bilet satın almak için: BİLETİX


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER