Kitaptan uyarlama filmlere son örnek: Unutma Beni

Kitaptan uyarlama filmlere son örnek: Unutma Beni
Lisa Genova’nın New York Times çoksatar romanı Unutma Beni, Harward’da bilişim profesörü olan ve 50 yaşında Alzheimer hastası olduğunu öğrenen Alice Howland’ın dokunaklı hikâyesini anlatıyor.

Alice, yaşadığı hafıza kaybının mesleği, gündelik yaşamı, sosyal yaşamı ve aile hayatı üzerindeki yıkıcı etkileriyle boğuşuyor. Kitap, gitgide ilerleyen hastalığıyla uğraşırken bir yandan da bağımsızlığını ve hayatını idame ettirmeye çalışan Alice’in mücadelesine odaklanıyor.

Aynı adla sinemaya da uyarlanan Unutma Beni, dünyada Alzheimer hastalığıyla ilgili farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Kitap, hayatın Alzheimer yüzünden durmadığını, yeterli destek ve yardımla insanların hayatlarına devam edebildiklerini gerçekçi bir şekilde gözler önüne seriyor.

Filmin başrol oyuncusu Julianne Moore, olağanüstü performansıyla Altın Küre ödüllerinde drama dalında en iyi kadın oyuncu ödülünü aldı. Moore aynı zamanda en iyi kadın oyuncu dalında Oscar ödüllerine de aday.

Alec Baldwin, Kristen Stewart ve Kate Bosworth gibi ünlü oyuncuların da yer aldığı film ülkemizde 13 Şubat’ta izleyiciyle buluşacak.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER