The Dark Tower'ın dizisinin yürütücüsü belli oldu

The Dark Tower'ın dizisinin yürütücüsü belli oldu

Bugün itibarıyla ilk filmi vizyona giren Stephen King'in popüler serisi The Dark Tower'ın dördüncü kitabının dizisinin yapılmak istendiğinin haberini eylül ayında vermiştik. Muhtemel projenin yürütücüsü belli oldu.

The Walking Dead dizisinin eski yürütücüsü Glen Mazzara, kitabın uyarlanmasından sorumlu olacak. Stephen King'in uzun süredir fanı olduğunu belirten Mazzara, The Dark Tower serisini televizyona uyarlayacak olmanın bir şeref olduğunu belirtti.

Roman serisinin ilk kitabında geçen olaylardan öncesini işleyen dördüncü kitap, film serisinde Idris Elba'nın canlandırdığı ölmek üzere olan Dünya'yı kurtarmak için Kara Kule'yi aramaya başlayan son şovalye Roland Deschain karakterinin gençliğinin merkezinde olduğu bir kitap. Eğer proje diziye dönüşürse ve kendisine bir kanal bulursa ilk filmde yer alan Idris Elba, Dennis Haysbert ve Tom Taylor da dizide konuk olarak yer alacaklar.

MRC ve filmin yapım şirketi de olan Sony Pictures'ın ortaklığında gerçekleşecek olan dizinin sezonu, senaryo aşamasına göre 10-13 bölüm arası sürecek. Kara Kule serisi ülkemizde Altın Kitaplar tarafından yayınlandı.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER