Stephen King'in Kara Kule serisinin 4. kitabı Büyücü ve Cam Küre dizi oluyor

Stephen King'in Kara Kule serisinin 4. kitabı Büyücü ve Cam Küre dizi oluyor
Stephen King'in 1982-2012 yılları arasında yazdığı ve sekiz kitaptan oluşan, dünyanın en popüler roman serilerinden birisi The Dark Tower (Kara Kule), ilk filmiyle sinemalara gelmek için zamanını beklerken seriyle ilgili bir haber daha geldi: Serinin dördüncü kitabı Wizard and Glass (Büyücü ve Cam Küre) da televizyon ekranına geliyor.

Roman serisinin ilk kitabında geçen olaylardan öncesini işleyen dördüncü kitap, film serisinde Idris Elba'nın canlandırdığı ölmek üzere olan Dünya'yı kurtarmak için Kara Kule'yi aramaya başlayan son şovalye Roland Deschain karakterinin gençliğinin merkezinde olduğu bir kitap. Idris Elba'nın diziye konuk olacağı da doğrulanmış durumda.

MRC ve filmin yapım şirketi de olan Sony Pictures'ın ortaklığında gerçekleşecek olan dizinin sezonu, senaryo aşamasına göre 10-13 bölüm arası sürecek. Dizi için henüz bir kanal belli olmasa da yapım çalışmalarına başlamak için bir dağıtımcı bulmayı beklenmeyecek olduğu belirtildi ve Amerika'nın HBO, Showtime veya AMC gibi kablolu kanallarından birisinin ya da Netflix, Amazon, Hulu gibi online platformlarından birisinin diziyi yayınlaması bekliyor. MRC'nin House Cards dolayısıyla Netflix ile bir geçmişi de bulunuyor.

Matthew McConaughey'in de kadrosunda olduğu film Amerika'da 17 Şubat 2017'de, ülkemizde 24 Şubat'ta vizyona girecek. Kara Kule serisi ülkemizde Altın Kitaplar tarafından yayınlandı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER