Hugh Jackman Wolverine'i Batman ve Bond ile kıyasladı

Hugh Jackman Wolverine'i Batman ve Bond ile kıyasladı
Geçtiğimiz aylarda vizyona giren Logan filmiyle Wolverine defterini kapatan, deyim yerindeyse pençelerini askıya asan ünlü oyuncu Hugh Jackman, Logan’ı beyazperdenin iki yıldızı ile karşılaştırdı: Batman ve Bond.

İlk olarak 2000 yılında, henüz sakalları gür ve simsiyahken karşımıza çıkan Wolverine, X-Men üçlemesinin en sevilen karakteri olmuştu. Öyle ki stüdyo işi bir adım öteye taşıyarak Wolverine filmlerine yönelmişti. 2011 yılında sıfırdan başlayan yeni X-Men serisinde de izleyiciyle yine Logan rolünde buluşan Hugh Jackman, 2017 yılına gelindiğinde ise emekliliğe ayrılmaya karar vermişti. Herkes yeni bir Wolverine’nin olamayacağını, Jackman’ın yerinin asla doldurulamayacağını savunur ve söylerken Jackman bu konuda bir açıklama yapma gereği hissetti:


“Bir başkası kesinlikle bu rolü oynayacak, harika bir rol. Bilirsiniz işte, Bond gibi ya da Batman gibi, bu tip bir rol. Onu başkaları da canlandıracak.”

Hugh Jackman’ın bu açıklamayla birlikte izleyiciye Wolverine tahtına oturacak yeni ismi kabullenmeleri gerektiği mesajını vermiş olmasına karşın stüdyonun önünde hala büyük bir sorun var, o da Logan karakterinin yaşlanmıyor olması. Kadroyu tümüyle değiştirmiş, geçmişe dönerek gençleştirmiş olmalarına rağmen Logan’ın hep aynı yaşta kalmış olması, yerine yeni ve genç bir isim koymayı zorlaştırıyor. Ya teknolojiden yardım alacaklar ya da izleyiciden farklı bir Wolverine’i gözleri kapalı kabul etmelerini umacaklar. Stüdyonun tercihi ne yönde olur bilemeyiz, ancak Jackman’ın mesajı gayet açık ve net: Wolverine, sinema dünyası için bir efsane; aynı Bond ve Batman gibi.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER