TRT’den Diriliş ve Filinta'ya Gala!

TRT’den Diriliş ve Filinta'ya Gala!
Yarın akşam üçüncü bölümüyle seyirci karşısına çıkacak olan Diriliş Ertuğrul'un galası dün akşam TRT Tepebaşı stüdyosunda Filinta dizisi ile bir arada gerçekleştirildi.

Trt Genel Müdürü Şenol Göka’nın da katıldığı galanın davetlileri arasında; her iki dizinin de ekibi, TRT yöneticileri ve sanat dünyasından isimler vardı. TRT Genel Müdürü Göka, gösterim öncesinde bir basın açıklaması düzenleyerek aslına uygun tarihi bir dizi çekiyor olmaktan ve elde edilen başarıdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Göka, "Diriliş Ertuğrul'un setini görmenizi isterdim. O şartlar altında bu ruhla çekimleri yapabilmek gerçekten kolay değil. Demek ki arkadaşlar senaryodan kaynaklanan bir ruhla bu işi yapmaya soyundular. Buna teknik beceri ve bilgi de eklendiğinde güzel iş çıkıyor" diye konuştu.

Dizinin yapımcı, proje sorumlusu ve senaristi Mehmet Bozdağ ise aylar önce gördüğü bir rüya ve kurduğu hayalin bugün gerçekleşmiş ve çok beğenilmiş olmasının kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.

Diriliş’e gösterilen ilginin devam etmesini dileyen Bozdağ, diziyi üç sezon planladıklarını da sözlerine ekleyerek verdiği destekten dolayı TRT’ye teşekkür etti.

"Filinta" dizisinin başrol oyuncularından Naz Elmas da dizinin biraz "sinema tadında" olduğunu dile getirerek, çalışmanın çok değerli olduğunu ifade etti. 

Dizinin başrol oyuncularından Onur Tuna da 19. yüzyılın ikinci yarısını anlattıkları dizide, Londra ve Paris'ten sonra en büyük ticaret merkezi olan İstanbul'da yaşanan hırsızlık, kaçakçılık ve cinayet tarzındaki olayları işleyeceklerine işaret etti. Kendisinin "Filinta Mustafa" isimli bir zabit karakterini canlandırdığını dile getiren Tuna, Türkiye'de bu kalitede işleri çekecek oyuncu ve teknik ekibin hepsinin mevcut olduğunu ancak zamana ve prodüksiyona ihtiyaç duyulduğunu aktardı. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER