Abdullah Kiğılı: ''Türk futbolunun durumu vahim.''

Abdullah Kiğılı: ''Türk futbolunun durumu vahim.''
Fenerbahçe Eski Yöneticisi Abdullah Kiğılı, istifasının ardından sessizliğini 360 ekranlarında bozdu!

Para Trafiği’nde Uyanış Tuğtaş Bayar’ın sorularını yanıtlayan Kiğılı, Türk Futbolundaki geleceği “vahim” olarak değerlendirdi ve “heyecanımı kaybettim” dedi.

Kiğılı'nın Türk futbolu ve Fenerbahçe'den istifasıyla ilgili açıklamaları şöyle;

“Fenerbahçe yönetiminden ayrılmamın nedeni, bana müdahale edilmesiydi. Ben müdahale edilmesine tahammül edemem. Bunun dışında bir kırgınlığım yok. Aziz Başkan ile de hâlâ görüşürüm. Gördüğüm zaman ceketimi iliklerim. Ben yıllarca Türk futboluna emek verdim, hizmet ettim. En az birkaç yıl bu işlerin içinde olmak istemiyorum. Heyecanımı kaybettim çünkü. Bana bir konu danışan olursa seve seve yardımcı olurum ama şimdilik bir görev düşünmüyorum.”

“Ben yaşananların yöneticilerden kaynaklandığını görüyorum. Türk futbolunda yönetim krizi var. Yönetici çok konuşmamalı. Konuşursa işler değişir. Türk futbolu kan kaybediyor. Maalesef kan kaybetmeye de devam edecek. Medya da bu işe çanak tutuyor “

“Ben federasyon başkanı olsaydım, en az birkaç yıl için futbolcu transferine limit koyardım. 27 yaş sınırı getirirdim. Futbolcuyu dövizle transfer ediyorsunuz, geliriniz Türk lirası ile bu paralar ne için veriliyor? Bu kadar para verilmesine rağmen bunun başarı karşılığı yok. Türk futbolunda sistem değişmeli. Kulüplerin borçlu olması da sürdürülebilir değil.“BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER