Aralık ayında Digitürk izlemek için 7 sebep!

Aralık ayında Digitürk izlemek için 7 sebep!
1-Yılın fantastik filmi Marvel'ın Kaptan Amerika'sı Moviemax Premier HD'de!

Marvel evreninin bir yanıyla en karizmatik, bir yanıyla da en geleneksel süper kahramanı olan Kaptan Amerika sinemadaki macerasını Kış Askeri'yle mücadele ederek sürdürüyor. "Community" dizisinden tanınan Anthony ve Joe Russo kardeşlerin yönettiği serinin ikinci filmi "Captain America: The Winter Soldier"da Steve Rogers ve arkadaşları S.H.I.E.L.D. içerisinde vuku bulan bir kumpasla karşı karşıya.

İlk filmi izleyenler hatırlayacaktır, çizgi romanlarda olduğu gibi, çelimsiz Steve Rogers'ın II. Dünya Savaşı esnasında özel üretilmiş bir serum şırınga edilerek bir 'süper asker'e dönüşmesine tanık oluyorduk. Naziler'in gizli kolu HYDRA'yı yerle bir eden ve savaşı Amerika'nın lehine değiştiren Steve Rogers ilk filmin sonunda buzullara gömülmüştü.


2-Oscar ödüllü yönetmenden tıpta çığır açan yeni dizi The Knick Dizimax Drama HD'de!

Oscar'lı yönetmen Steven Soderbergh'ün yönetmenliğini üstlendiği "The Knick" tıpta yeniliklerin yaşanmaya başladığı 1900'lü yıllara geri dönüyor. Dizinin başrolünde ünlü aktör Clive Owen var.

Dönem dizilerini sevenler ve tıp tarihinde yaşanan gelişmeleri merak edenler için ilgi çekici bir yapım olan "The Knick", New York'ta, The Knickerbocker adlı kurgusal bir hastanede meydana gelen olayları konu alıyor. 1900'lü yıllarda tıbbın en yenilikçi günleri yaşanmaktadır. Geçmiş 50 yılda yapılamayan uygulamalar son beş yılda gerçekleştirilir olmuş, hastalıkların tedavisinde çığır açan yöntemler kullanılmaya başlanmıştır.3-Kaptan Pedro Almodóvar yönetiminde uçuran festival filmi I'm So Excited Moviemax Festival HD'de

Pedro Almodóvar yönetmenlik kariyerine komedi yönü ağır basan filmlerle başlamıştı. 1980'lerin başından itibaren ülkesi İspanya'da çektiği "Bunu Hak Edecek Ne Yaptım?", "Sinir Krizinin Eşiğindeki Kadınlar", "Bağla Beni", "Kika", "Yüksek Topuklar" gibi filmleriyle hem kendisine özgü bir hayran kitlesi yakaladı hem de adı dünyaca tanınan bir yönetmene dönüştü. Ne var ki 90'ların sonlarından itibaren Almodóvar sineması son derece 'dramatik' bir hal aldı ve "Çıplak Ten", "Annem Hakkında Herşey", "Konuş Onunla", "Kötü Eğitim", "Volver", "Kırık Kucaklaşmalar", "İçinde Yaşadığım Deri"yle usta yönetmen yeni bir kulvara girdi.

Devamı için; DİGİTURKBİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER