Filinta başlıyor!

Filinta başlıyor!

TRT1 için ES Film ve Maya Film'in ortak yapımcılığını, Kudret Sabancı'nın da yönetmenliğini yaptığı 'Filinta: Bir Osmanlı Polisiyesi' Aralık ayında başlıyor. Hatırlarsanız dizinin görsel süpervizörü de Prison Break ve Lost dizilerinin yönetmeni olarak nam salmış olan Bobby Roth yaptı. Roth geçtiğimiz aylarda ülkemize gelip bir hafta set yaptı. Sahneler çekti ve dizinin genel dünyasına katkılarda bulundu. Bakalım ortaya nasıl bir sonuç çıktı? Bu arada çekimleri İzmit Seka Film Platoları'nda gerçekleşen dizi, televizyon tarihinin ilk dönem polisiyesi olma özelliği taşıyacak.
 
Senaryosunu Altuğ Küçük'ün yazdığı Filinta: Bir Osmanlı Polisiyesi'nin kadrosunda Serhat Tutumluer, (Boris Zaharyas), Onur Tuna (Filinta Mustafa), Mehmet Özgür (Kadı Gıyaseddin Hatemi), Damla Aslanalp (Lara Zaharyas), Naz Elmas (Azize), Kayra Şenocak (Hasan), Yosi Mizrahi (Esad Paşa), Hakan Yufkacıgil (Sansar Cemil), Kamil Güler (Foto Abdullah), Bülent Alkış (Padişah), Reshad Strik(Zülfü), Serhan Ernak (Çeyrek), Kemal Zeydan(Zeyrek), Ercan Demirel (Hamdi), Feyza Işık (Gülbahar), Ceren Yılmaz (Hatice), Çağrı Erceber, Uğur Yıldıran, Sencer Serta, Umut Kırcalı rol alıyor.

Yayında uzun süre kalamasa da Kudret Sabancı'nın TMC projesi Yasak için kurduğu dünyayı sevmiştik. Filinta'da da bizi cezbedecek bir dünya kuracağına inanıyoruz.

Filinta Teaser
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER