The Danish Girl 25 Aralık'ta Moviemax Premier HD ekranlarında olacak

The Danish Girl 25 Aralık'ta Moviemax Premier HD ekranlarında olacak
Digiturk, aralık ayı boyunca birbirinden iddialı yapımları sinemaseverler ile buluşturmaya devam ediyor. Bu sene dört dalda Oscar'a aday olan ve Alicia Vikander'e "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu" ödülünü kazandıran The Danish Girl (Danimarkalı Kız) filmi 25 Aralık'ta Moviemax Premier HD'de ekrana gelecek.

David Ebershoff'un ressam Lili Elbe ve Gerda Wegener'ın hayatından esinlenerek yazdığı The Danish Girl adlı kitabından aynı adla beyaz perdeye uyarlanan uyarlanan İngiliz-Amerikan ortak yapımı filmin oyuncu kadrosunda Eddie Redmayne (Lili Elbe/Einar Wegener), Alicia Vikander (Gerda Wegener), Matthias Schoenaerts (Hans Axgil), Ben Whishaw (Henrik), Sebastian Koch (Dr. Warnekros) ve Amber Heard (Ulla) gibi isimler yer alıyor. Filmin senaristliğini Lucinda Coxon üstlenirken yönetmen koltuğunda ise "The King's Speech" ve "Les Misérables" filmlerinden tanıdığımız bir isim olan Tom Hooper oturuyor. Tarihte cinsiyet değiştirme operasyonu geçiren ilk insanlardan birinin hikayesini güçlü bir üslupla anlatan bu etkileyici yapımın konusu şöyle:

Yıl 1926, Kopenhag. Danimarkalı ressam Gerda Wegeber ve kocası Einar Wegener sanatlarıyla geçinip giden bir çifttir. Sade ve mutlu bir hayatları vardır. Özellikle Einar sanat camiası içinde tanınmış bir ressam haline gelmiştir. Gerda ise hala eserleriyle kendisini ispatlama çabasındadır. Bir gün Gerda model bulamayınca kocası ona kadın kıyafetleri içerisinde modellik yapar. Gerda'nın çizdiği bu resim herkes tarafından çok beğenilir. Çok geçmeden Einar kendisini kadın kıyafetleri içinde daha rahat hissetmeye başlar. Katıldıkları bir partiye de elbiseyle gider. Orada insanlara kendisini Lili olarak tanıtır. Einar, yeni kimliği gün be gün daha çok benimsemeye başlar. Gerda, şaka olarak başlayan bu durumun ciddi bir hal almasından dolayı kaygılıdır. Einar'ı 'tedavi ettirmek' amacıyla doktor doktor dolaşsalar da, bütün çabaları sonuçsuz kalır. Einar artık Lili'dir.
 
The Danish Girl, 25 Aralık Pazar günü saat: 21.30'da Moviemax Premier HD kanalında ekrana gelecek. Yazının devamında filmin tanıtım fragmanını bulabilirsiniz.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER