The Mummy serisi bu ay Moviemax Action HD'de ekrana gelecek

The Mummy serisi bu ay Moviemax Action HD'de ekrana gelecek
Digiturk, aralık ayında macera ve aksiyon meraklıları için mükemmel bir seyirlik sunuyor. İlk kez 1999 yılında beyaz perde macerasına başlayan ve biri 'yan ürün' olmak üzere toplamda dört filmden oluşan The Mummy serisi, bu ay Digiturk'te sinemaseverler ile buluşuyor. Serinin ikinci filmi "The Mummy Returns" 14 Aralık'ta Moviemax Action HD ekranlarında olacak.

Yönetmen Stephen Sommers'ın saf bir macera ya da korku atmosferi yaratmak yerine; korku, komedi ve aksiyonu harmanladığı The Mummy filminin başrollerinde Brendan Fraser ve Rachel Weisz yer alıyor. İkiliye, Spartacus: Blood and Sand dizisinden de tanıdığımız John Hannah ve filme adını veren 'mumya'yı canlandıran Arnold Vosloo eşlik ediyor.

Serinin ilk filminde; İngiliz kütüphaneci Evelyn, Amerikalı maceraperest Rick ve Evelyn'in kaypak karakterli erkek kardeşi Jonathan birlikte bir Antik Mısır kazısına katılırlar. Çok geçmeden, asırlar önce Firavun'u öldürmek suçu yüzünden diri diri gömülen ve ölümsüzlükle lanetlenmiş olan başrahip Imhotep'in mezarına ulaşırlar. Merakına yenilen Evelyn, tapınakta bulunan ölüm kitabını okur ve 3000 yıllık laneti yeniden uyandırır.

İlk filmin büyük ses getirmesinin ardından, aynı çekirdek kadro ile 2001 yılında "The Mummy Returns" filmi çekildi. İkinci film, ilki kadar olmasa da belli bir ticari başarı elde etti ve bu filmde oldukça sevilen bir karakter olan Akrep Kral, hemen ertesi yıl kendi filmine kavuştu.

Son olarak 2008'de serinin son filmi "The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor" izleyicilerle buluştu. Ünlü aktör Jet Li'nin Ejder İmparatoru olarak karşımıza çıktığı filmde Evelyn rolü, bu kez Rachel Weisz yerine Maria Bello tarafından canlandırıldı. 


The Mummy serisinin ikinci filmi The Mummy Returns, 14 Aralık Çarşamba günü saat: 21.30'da Moviemax Action HD kanalında ekrana gelecek. Yazının devamında filmin tanıtım fragmanını bulabilirsiniz.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER