J. K. Rowling imzalı mini dizi The Strike Series geliyor!

J. K. Rowling imzalı mini dizi The Strike Series geliyor!
Dünyaca ünlü Harry Potter serisinin yazarı J. K. Rowling'in, Robert Galbraith ismiyle yazdığı suç romanları serisi The Cuckoo's Calling, The Silkworm ve Career of Evil  televizyona uyarlanıyor!

The Cormon Strike Mysteries olarak bilinen ve üç kitaptan oluşan seri, The Strike Series ismi ile izleyenlerle buluşacak. Her bölümü 60 dakika olarak planlanan mini dizide The Cuckoo's Calling 3, The Silkworm ve Career of Evil 2'şer bölümden oluşacak. 

BBC One'de yayınlanması planlanan dizinin yapımcılığını Brontë Film & TV üstleniyor. Yazarın yapım şirketi olan Brontë Film & TV'nin BBC One ile ilk çalışması The Strike Series değil üstelik. Geçtiğimiz yılda J. K. Rowling'in The Casual Vanacy romanından uyarlanan üç bölümlük dizi de BBC ve Brontë Film & TV birlikteliği ile ekranlara gelmişti.

Ülkemizde Zeynep Heyzen Ateş çevirisiyle Guguk Kuşu adıyla yayınlanan, çekimlerine sonbahar aylarında Londra'da başlanması planlanan The Strike Series'in başrolünde, Alexander Dumas'ın aynı isimli kitabından uyarlanan Three Musketeers (Üç Silahşörler)'de Athos rolü ile izlediğimiz Tom Burke yer alacak. Burke, Londra Denmark Sokağı'ndaki küçük ofisinde özel dedektiflik yapan eski bir savaş gazisi olan Cormoran Strike'ı canlandıracak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER