Connor Hawke, Flashpoint Paradox sayesinde mi ortaya çıkacak?

Connor Hawke, Flashpoint Paradox sayesinde mi ortaya çıkacak?
The Flash, bu akşam Amerika'da sezonun ikinci bölümüyle ekranlardaydı. Arrow'da Felicity Smoak karakterini canlandıran Emily Bett Rickards'ın konuk olduğu bölümde, Barry Allen'ın zaman çizgisinde yarattığı değişimlerin Arrow evrenini de etkilediği görülüyor. Oliver Queen'den Green Arrow kimliğini devralacak olan Connor Hawke, "Flashpoint Paradox" sayesinde Arrow'a dahil olabilir.

Çizgi romanlarda Connor Hawke, Oliver Queen'in oğlu olarak biliniyor. Ancak geçtiğimiz sezon, Legends of Tomorrow'un "Star City 2046" adlı bölümünde Connor Hawke karakteri karşımıza John Diggle ve Lyla Michaels'ın oğlu John Diggle Jr. olarak çıkmıştı. Babasının ölümünden kendini sorumlu tutan Diggle Jr., babasının ismini hak etmediğini düşünerek Connor Hawke adını alıyordu. Olası bir Teen Titans projesi için Connor Hawke'ın adı geçse de henüz diziyle ilgili kesinleşen bir durum olmadığından Joseph David Jones tarafından canlandırılan karakterin Arrow evreninde tekrar yer alıp almayacağı belli değildi. Anlaşılan o ki, Connor Hawke'ın Arrow'a dahil edilmesine Flash'ın zamanda yarattığı karışıklık sebep olacak.

Bildiğiniz gibi, Diggle ve Lyla çiftinin Sara adında bir kızları var. Ancak Barry'nin zamanda yolculuk ederek yarattığı alternatif evrende, çiftimizin bir kızı değil, oğlu olduğunu görüyoruz. Sara Diggle'ın silindiği ve yerine John Diggle'ın geçtiği bu zaman diliminde, Star City'nin ister istemez "Star City 2046" bölümündeki gibi büyük bir yıkıma uğrayıp uğramayacağı ise merak konusu. Joseph David Jones, senaristlerin kendisini hikayeye tekrar dahil etmek için çok uğraştıklarını söyleyerek, olası bir dönüşün sinyallerini verdi. Senaryoda nasıl bir yol izleneceği henüz belli olmasa da bu sezon Connor Hawke'ı yeniden göreceğimize kesin gözüyle bakabiliriz. 

Peki, bu durumda Sara Diggle tamamen yok mu olacak? Arrow'un gidişatına göre, henüz Flash evreninden etkilenme gibi bir durum söz konusu değil. Tamamen bağımsız olarak izlenilen bir senaryo mevcut. Ancak bu sezon 4 bölümden oluşacak Supergirl/Flash/Arrow/Legends of Tomorrow ortak bölümlerinde, kurgunun bildiğimiz noktadan saparak farklı bir hal alması mümkün görünüyor. 

Konuyla ilgili yeni gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER