Arrow: Yeni Sezon Yaklaşırken...

Arrow: Yeni Sezon Yaklaşırken...
Green Arrow, beşinci sezonuyla ekranlara geri dönmeye hazırlanıyor. Yeni sezon başlamadan önce geçtiğimiz sezonda neler yaşanmıştı, bir hatırlayalım.

Geçtiğimiz sezonun ilk yarısında; Oliver ve Felicity, Starling Şehri'ni terk etmiş ve sıradan bir çift gibi yaşamaya başlamışlardı. Arrow kimliğini geride bırakan Oliver, suçlularla olan savaşına bir son vermişti. Ancak ikilinin yokluğunda, Starling Şehri'nde tam bir kaos ortamı oluşmuş ve şehri koruma görevini üstlenen Diggle, Laurel ve Thea'nın tek başlarına üstesinden gelemeyeceği bir hal almıştı.

Oliver'ın dördüncü sezondaki düşmanı, bir önceki sezondan da adını sıkça duyduğumuz Damien Darhk'tan başkası değildi. Darhk, Suikastçılar Birliği'nin eski bir üyesi olmasının dışında mistik güçlere olan ilgisi sayesinde neredeyse yenilemez bir düşman profili çiziyordu. Oliver, Laurel ve Thea'nın yardım isteğini geri çevirmeyerek Starling Şehri'ne geri dönse de henüz Darhk ile baş edebilecek kadar güçlü değildi. Böylelikle sezonun ilk yarısını ağır yaralanan Felicity ve öfkeden gözü dönen bir Oliver'la noktaladık.

İkinci yarıda ise intikam alma isteğiyle yanıp tutuşan Oliver, Damien Darhk'a savaş açtı. Ancak bu intikam isteğinin sonu ekibe pahalıya patladı. Black Canary/Laurel, Oliver'ın okuyla Damien Darhk'ın elinde can verdi. Böylece sezonun başından beri gizemini koruyan mezarlık sahnesi ve aslında kimin öldüğü sorusu da cevaplanmış oldu. 

Damien Darhk'ın büyük planı Starling Şehri ile sınırlı değildi. Yeni bir dünya yaratmak isteyen Darhk, Malcolm Merlyn'in de yardımıyla amacına ulaşmak üzereyken; Green Arrow ve ekibi tarafından engellendi. Son sahnede ise Oliver Queen'in Starling Şehri'nin belediye başkanlığına seçildiğini görerek sezonu noktaladık.

Peki, yeni sezonda bizleri neler bekliyor?

Thea ve Diggle'ın ekipten ayrılmasının ardından şehri korumak Oliver ve Felicity'e kalacak. Oliver; geceleri sokaklardan suçluları temizleyen Green Arrow, gündüzleri ise Başkan Queen olarak karşımıza çıkacak. Ancak Oliver'ın bu kadar çok sorumluluğun üstesinden tek başına gelemediğini göreceğiz. Böylece Curtis Holt, Jack Wheeler ve Evelyn Sharp'lı yeni Green Arrow ekibiyle tanışma şansını elde edeceğiz.

Bu sezon oldukça önemli gelişmeler yaşanacak. Öncelikle Supergirl, The Flash, Arrow ve Legends of Tomorrow dizilerinin ortak bölümlerini izleyeceğiz. Her sene Arrow & The Flash arasında gerçekleşen iki bölümlük hikaye bu sene dört bölümden oluşacak. Ortak bölümler sayesinde The CW'nin bütün süper kahramanlarını ilk kez bir arada görebileceğiz. Ayrıca dizinin önceki sezonlarında yer alan bazı karakterler, 100. bölüme özel olarak tekrar hikayeye dahil edilecekler. Oliver'ın anne ve babasını canlandıran Susanna Thompson ve Jamey Sheridan, bu özel bölümün konuk oyuncuları arasında yer alıyor.

Bu senenin flashback sahnelerinde ise Oliver Queen'in Rusya ve Bratva maceralarına yer verilecek. Taiana'nın ölümünden sonra ona verdiği sözü tutmak üzere Rusya'ya giden Oliver'ın yolu eski dostu Anatoly Knyazev ile kesişecek. 

Arrow, yeni bölümleriyle 6 Ekim Perşembe gününden itibaren Dizimax Sci-Fi ekranlarında olacak. Yazının devamında dizinin yeni sezon tanıtımını bulabilirsiniz.

 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER