MIPCOM, 5. Küresel Sektörün Güçlü Kadınları yemeğine ev sahipliği yapıyor

MIPCOM, 5. Küresel Sektörün Güçlü Kadınları yemeğine ev sahipliği yapıyor
Bu yıl beşincisi düzenlenen Küresel Sektörün Güçlü Kadınları öğlen yemeği bir kez daha endüstrinin ağır toplarını kadının ekranın önündeki ve arkasındaki rolünü tartışmak için topluyor.

Sektörün ve televizyonun geleceğini şekillendiren en ilham verici kadınların yer aldığı organizasyon A+E Networks ve Lifetime iş birliğinde, The Hollywood Reporter'ın da desteğiyle gerçekleşiyor. 17 Eylül'de yapılacak olan organizasyonun açılışını ise A+E Networks'te Pazarlama bölümünün başkanı olarak çalışan Amanda Hill yapacak. Lifetime'ın UnReal dizisinde başrol oynayan Constance Zimmer ve Shiri Appleby'in de katıldığı etkinlikte ikili dizideki rollerinden ve güçlü kadının ne demek olduğundan bahsedecekler.

5.'si düzenlenen etkinliğin katılımcıları arasında sektörün en saygın yapımcılarından Betsy Beers ve Fransız yönetmen ile senarist Euzhan Palcy de bulunuyor. MIPCOM 2016'nın Yılın Kişisi olarak seçtiği Shonda Rhimes ile Grey’s Anatomy, Scandal, How to Get Away With Murder ve The Catch gibi dizilerin yapımcı şirketi Shondaland'te görev alan Betsy Beers, şimdiye kadar pek çok ödül de kazanmış bir isim.

Ödüllü bir diğer isim olan Euzhan Palcy ise bir Hollywood stüdyosu adına film yapımcılığı yapan ilk siyahi kadın özelliğinn yanında, Cesar ödülünü kazanan ilk siyahi kişi ve Marlon Brando'ya yönetmenlik yapan tek kadın olmak özelliğini de taşıyor. Ünlü yönetmenin işleri arasında Sugar Cane Alley, Ruby Bridges ve The Killing Yard gibi filmler bulunuyor.

ETİKETLER :

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER