Starz, The White Princess ve Insomnia dizilerini MIPCOM'a getiriyor

Starz, The White Princess ve Insomnia dizilerini MIPCOM'a getiriyor
Diziler, kanallar ve yapımcılar için global bir market görevi gören MIPCOM yaklaşmaya devam ederken kanalların programları da belli olmaya devam ediyor. Starz kanalı yeni dizileri The White Princess ve Insomnia'yı MIPCOM'a getirrdiğini duyurdu.

2013 yılında Philippa Gregory'nin Güller Savaşı isimli roman serisinin üç kitabına dayanarak hazırlanan ve ilk kitabın isminin verildiği dizi olan The White Queen (Beyaz Kraliçe), Starz'da yayınlanmış ve 10 bölüm sürmüştü. Ardından da serinin bir diğer kitabı olan The White Princess'in yine mini dizi olarak yayınlanmasına karar verilmişti.

Dizi, Beyaz Kraliçe Elizabeth'in kızı olan Elizabeth'in ve VII Henry'nin evliliğinin ardından yeniden birleşmiş bir İngiltere portresiyle izleyici karşısına çıkacak. Ancak Elizabeth ve Henry'nin kişisel ve politik sorunları ülkeyi bir kez daha parçalanma noktasına getirecek. Çünkü Elizabeth'in uzun süredir ortada olmayan kardeşi Prens Richard'ın hayatta ve tahtı ele geçirmek için hamle yapacağı dedikoduları yayılmaya başlayacak. Elizabeth de kendisini kocası ve kardeşi arasında bir seçim yapmak zorunda olabileceği karmaşık bir durumun içerisinde bulacak.

The White Princess, kendisinden önce gelen dizi gibi İngiltere tahtı için yaşanan mücadeleyi kadınların gözünden anlatacak.

Insomnia ise Açlık Oyunları ile konu benzerliği dikkat çeken bir dizi. Sezonu sekiz bölüm sürecek olan aksiyon türündeki dizide 20 yarışmacı her yıl düzenlenen bir oyunda birbirlerini öldürmek için mücadele edecekler. Moskova'da düzenlenen bu yarışmada bir zehir enjekte edilen yarışmacılar eğer uyurlarsa da ölüyorlar. Uyumadan son kişi olarak hayatta kalan yarışmacı ise antidot alıyor ve yeni bir hayata sahip oluyor.

Starz kanalı her sezonun farklı bir karakterlerden oluşmasını ve farklı bir şehirde geçmesini planlıyor.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER