Twitter, Latin Amerika'da televizyonlarla iş birliği kararı aldı

Twitter, Latin Amerika'da televizyonlarla iş birliği kararı aldı

Twitter'ın Latin Amerika bölgesi başkan yardımcısı Guilherme Ribenboim, María Teresa Arnal'ın bölge direktörü olarak atanmasının bölgenin televizyon kanallarına daha yakın olmak için sosyal ağın stratejisinin bir parçası olduğunu açıkladı.

Twitter'ın şimdiki zamanının ve geleceğinin büyük kısmının televizyonun etrafında döndüğü sır değil, çünkü Twitter yıllardır her ülke için en ideal ikinci ekran konumunda. Ama şirket artık televizyonla olan ilişkisini öncelikle Latin Amerika'da benimsenecek bir stratejiyle bir sonraki aşamaya götürmek istiyor.

Twitter'ın Latin Amerika bölgesi başkan yardımcısı Guilherme Ribenboim da María Teresa Arnal'ın bölge direktörü olarak atanması ve şirketin Latin Amerika'daki planları üzerine konuştu.

Ribenboim atamanın nedenlerin birisini, televizyonun Twitter'ın yeni iş modeliyle olan bağlantısının kanallar için üretim yapması ve izleyicilerle etkileşimde olma fırsatı olması şeklinde açıkladı ve "Maria Teresa güçlü yönde üç özelliğe sahip. Kültürü, vizyonu ve deneyimi var. Çok heyecanlıyız." diyerek devam etti.

Ribenboim, yayınlarla ilgili gerçek zamanlı konuşmaların yapılmasına ek olarak iş birliği devam ettikçe Twitter'ın televizyon için güçlü bir gelir kaynağını temsil ettiğini de belirterek, "Twitter sürpriz bir ortak ve kanalların arkadaşı. Birlikte gelir kazanabilmek için fırsatımız var ama bu ayrıca televizyonu sağlamlaştırmak için bir fırsat." dedi.
 
Başkan yardımcısı yeni stratejilerinin ilk olarak Meksika'da uygulanacağını ardından Kolombiya ve Arjantin gibi ülkelere geçileceğini de belirtiyor. Çünkü Meksika, Twitter'a en çok gelir getiren ve kullanıcı çokluğuna sahip olduğu ülkeler arasında ilk 10'da bulunuyor.
 
Ama elbette bu, bir karşılıklı kazanç durumu. Çünkü Twitter için televizyon daha çok kullanıcı eklemenin bir yolu demek. Latin Amerika televizyonuna yaklaşma stratejisiyle şirket dikkat çekici seviyede potansiyeli olan bu bölgedeki işini daha da geliştirmeyi hedefliyor. Ribenboim, durumu "Evlilik gibi, birlikte çok iyiyiz çünkü birbirimize iltifatlarda bulunuyoruz," diyerek özetledi.

Kaynak: Todotvnews


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER