Carol, Moviemax Premier'de ekrana geliyor

Carol, Moviemax Premier'de ekrana geliyor
Patricia Highsmith'in gölgede kalmış bir romanından uyarlanan ve başrolünde Cate Blanchett'in yer aldığı Carol bu sene altı dalda Oscar adayı olmuş çok iyi bir dönem draması.

Patricia Highsmith'in 1952'de Claire Morgan mahlasıyla yazdığı The Price of Salt (Tuzun Bedeli) isimli romanından uyarlanan Carol iki kadının hikayesini anlatıyor. 1950'lerin New York'unda kendilerini hiç ummadıkları bir ilişkinin içinde bulan iki kadının hikayesi bu.

20'lerinin başlarındaki Therese Belivet henüz hayatının baharındadır. New York'ta bir dükkanda satış görevlisi olarak çalışmaktadır. Bir gün durduğu tezgahta güzel, olgun ve alımlı bir kadın yaklaşır. Bu kadın evli ve çocuklu Carol Aird'dir. Küçük bir hediye alışverişi ile başlayan iki kadının tanışıklığı çok geçmeden derin bir ilişkiye evrilir. Carol ve Therese dönemin toplum baskısıyla gün geçtikçe umutsuz çözümlere yönelir.

Bu sene en iyi kadın oyuncu (Cate Blanchett), en iyi yardımcı kadın oyuncu (Rooney Mara), en iyi uyarlama senaryo, en iyi görüntü yönetimi, en iyi kostüm tasarımı ve en iyi müzik olmak üzere altı dalda Oscar adayı olan Carol son yılların en iyi dönem dramalarından biri. Mara ayrıca buradaki performansıyla Cannes'da en iyi kadın oyuncu seçildi.

Hikayesiyle ilgi uyandıran Carol, 11 Eylül Pazar günü saat 21.30'da Digiturk kanallarından Moviemax Premier'de ekrana gelecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER