Mata Hari dünya prömiyerini MIPCOM'da yapıyor!

Mata Hari dünya prömiyerini MIPCOM'da yapıyor!
Anne, dansçı, tutkulu bir aşık ve casus.. İnanılmaz bir gerçek hayat hikâyesi.. Dünya tarihinin en ilginç karakterlerinden biri olan Mata Hari'den bahsediyoruz. I. Dünya Savaşı yıllarında, dansçı kimliğini kullanarak Almanya hesabına çalışan aslında çift taraflı bir casus Margaretha Geertruida Zelle yani sahne adıyla Mata Hari. Hollandalı olan Margaretha, Malay dilinde "şafağın gözü", Hint Dilinde "şafağın gözbebeği" anlamına gelen sahne adını kullanır. Fırtınalı bir hayat sürer ve hazin bir sona doğru hızla ilerler..

Hollywood'un da ilgi alanına girmiş, 1967'de ve 80'li yıllarda iki kez mini seri olarak televizyona da uyarlanan bu gerçek yaşam hikayesi şimdi de yapımı Star Media tarafından üstlenilen birer saatlik 12 bölümlün mini seri halinde dünya seyircisiyle yeniden buluşmaya hazırlanıyor. Igor Ter-Karapetov ve Oleg Kirillov tarafından televizyon için senaryolaştırılan Mata Hari'yi, Dennis Berry ve Julius Berg yönetiyor. 

Dünya starı Christopher Lambert mini seride "Kramer" rolünü üstleniyor.

Rus yapımı Mata Hari 2016'nın oyuncu kadrosu da oldukça renkli ve iddialı isimlerden oluşturulmuş. Vahina Giocante (Mata Hari), Oisin Stack, Rutger Hauer, Yehezkel Lazarov, Maxim Matveev, John Corbett, Rade Serbedzija, Alcides Estrela, Victoria Isakova, Nuno Lopes, Chris Murphy, Alexander Petrov, Kseniya Rappoport, Alexey Guskov, Svetlana Hodchenkova, Carloto Cotta, Alexander Mikhailov, Maria Fom'un yer aldığı dizide efsane oyuncular Christopher Lambert (Kramer) ve Gerard Depardieu rol alıyor. Müzikleriyle de ön plana çıkması beklenen Mata Hari'nin özgün şarkı ve müzikleri Aleksey Aigi'ye emanet.

Cannes'da düzenlenen ve dünyanın en büyük içerik fuarı olan MIPCOM bünyesinde 16 ekim pazar akşamı düzenlenecek olan Mata Hari'nin dünya prömiyerine serinin bütün oyuncu kadrosu, yapım ekibi ve Christopher Lambert de katılacak.

Gelişmeleri bildireceğiz..


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER