NBC, seyircilerin neden yeni dizilere başlamadığını araştırdı

NBC, seyircilerin neden yeni dizilere başlamadığını araştırdı
Amerika'da ulusal yayın yapan NBC kanalı izleyicilerin neden yeni dizilere başlamakta çekince duyduğuna dair bir araştırmaya girişti. Sonucu bizler zaten biliyorduk desek yanlış olmaz. Gelin yine de bakalım sonuç ne olmuş?

NBC'de araştırma işlerinden sorumlu olan Alan Wurtzel, Television Critics Association'da (Televizyon Eleştirmenleri Derneği) konuştu. Wurtzel, "Şimdiye kadar görüştüğümüz insanların yarısı 'Eğer sonraki bölümleri de izleyemeyeceksem diziye başlamam' dedi. Bu oldukça önemli bir nokta. %54 sektörün ciddiye alması gereken bir oran." sözlerini sarf etti.

Görüşülen seyircilerden %75'i eğer bölümlere internetten hızla erişebilirse ulusal kanal dizilerini daha çok izleyeceklerini dile getirdi. %72'lik bir oran da eğer bir dizi yeni sezon onayı alırsa geçmiş bölümleri izlemeye başlayacağını söyledi. Bu da kanallar açısından internet üzerinden içerik servisi sunmanın ve devam eden dizilere sahip olmanın önemini ortaya koyuyor.

Elbette seyirciler olarak biz bu durumun çoktan farkındaydık. Sonuçta kimse iptal edilen bir dizide zaman kaybetmek ya da belli bir gün / saatte televizyon başında olmak zorunda kalmak istemiyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER