Batman v Superman: Dawn of Justice, Digiturk'te ekrana gelecek

Batman v Superman: Dawn of Justice, Digiturk'te ekrana gelecek
Çizgi roman alemlerinin ve sinema dünyasının iki ikonik kahramanı karşı karşıya: Batman v Superman - Dawn of Justice (Batman v Superman - Adaletin Şafağı). Henry Cavill'in suretindeki Superman'in karşısına ilk kez bu role yerleşen Ben Affleck dikiliyor. Aralarındaki düşmanlığa son noktayı ise tanıtık bir kötü adam koyuyor: Lex Luthor.

Sonunda bir çocukluk hayalimiz daha yanıtını buldu. Batman mi döver, Superman mi? Yoksa bu kapışma berabere mi biter? Yanıtı Zack Synder'in yönettiği Batman v Superman: Dawn of Justice filminde.

Metropolis caddelerinde vuku bulan son savaştan sonra Superman'in varlığı kamuoyunda sorgulanmaya başlanmıştır. Onun kontrolsüz gücünün kimi masum insanlara zarar verdiğine dair bir inanç toplumda yayılmaya başlar. Özellikle General Zod'la olan mücadelesinde Superman birçok masum insanın ölmesine neden olmuştur. 

Bu arada LexCorp şirketinin sahibi Lex Luthor da Superman'in gücünü sınamanın peşindedir. Senatör June Finch'e Zod'un DNA'sından Superman'e karşı kullanılacak bir biyolojik silah üretmeyi önerir. Bruce Wayne ise gizlice Luthor'un LexCorp'un veritabanına girmeye çalışmaktadır. Fakat ele geçirdiği bilgileri Diana Prince isimli gizemli ve çekici bir kadına kaptırır.

Man of Steel ve Henry Cavill ile Superman'i yeniden dirilten Zack Snyder başka hayranların hayli tartıştığı, fakat sonradan filmi görünce onay verdikleri bir kararla Batman'i de Ben Affleck'e emanet ediyor. Lex Luthor ise son dönemde Hollywood'da çoğunlukla zeki ve fırlama tiplerde gördüğümüz Jesse Eisenberg'in sırtında. Ayrıca yeni bir Batman'imiz olduğuna göre burada yeni de bir Alfred'imiz var. Usta aktör Jeremy Irons. Amy Adams, Diana Lane, Laurence Fishburne gibi Man of Steel'de de izlediğimiz simaların yanında Hollu Hunter ve Gal Gadot gibi yeni yüzler de önemli rollerle seriye dahil oluyor.

Sonuç olarak iki ikonik kahramanı epik bir filmde birbirlerine yumruk sallarken izlemek her çizgi roman meraklısı için heyecan verici anlar vaat ediyor.

Büyük merak uyandıran Batman v Superman: Dawn of Justice, 19 Temmuz'da Digiturk kanallarından Salon 1'de saat 09.30'da ekrana gelecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER