Vatan Haini dizisi yurt dışına satılmaya başladı

Vatan Haini dizisi yurt dışına satılmaya başladı
Başrollerinde Halit Ergenç ve Bergüzar Korel çiftinin yer aldığı Vatan Haini dizisi daha ekrana gelmeye başlamadan yurt dışı satışlarına başladı.

World Screen'in haberine göre yönetmenliğini Yağmur-Durul Taylan'ın birlikte üstlendiği dizi Hırvatistan'da RTL kanalında izleyici karşısına çıkacak. Haberde ikilinin daha önce Binbir Gece dizisinde birlikte rol aldığı, büyük ilgi gören bu yapımın RTL aracılığıyla Hırvatistan'da yayınlandığı dile getirildi.

Yurt dışı piyasaları iki ünlü oyuncuya yabancı değil. Halit Ergenç sayısız ülkeye satılan Muhteşem Yüzyıl ile ismini farklı kitlelere duyurmayı başardı. Bergüzar Korel de Binbir Gece'nin ardından yabancı piyasalarda ilgi gören Kabadayı dizisinde başrolde yer almıştı.
Satış hakkında ilk açıklama Kanal D adına Ezgi Ural'dan geldi. Ural, "Onların yer aldığı diziler şimdiye kadar 150'den fazla ülkeye satıldı. Bu oldukça önemli bir rakam. Bunun yanında Kanal D Türkiye'deki televizyon endüstrisinde en önemli şirketlerden biri. Aynısı yapım şirketi için de geçerli. Vatan Haini'nin senenin en çok ilgi çeken yapımı olmasını bekliyoruz." sözlerini sarf etti.

Necati Şahin ve Nuran Evren Şit'in senaryosunu yazdığı Vatan Haini dizisinin çekimlerine Ağustos ayında başlanacak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER