Çin'de popüler olan Kore dizileri ve 52. Baeksang Ödülleri

Çin'de popüler olan Kore dizileri ve 52. Baeksang Ödülleri
K-Drama Signal (2016)

Bu hafta sizlerle önce geçtiğimiz yılın en çok beğenilen dizilerinden ikisini ve onlarla ilgili son dakika gelişmeleri, hemen sonrasında ise 52. Baeksang Ödülleri kazananlarını paylaşacağız.

Signal Çin’de de çok beğenildi

Bu yılın başlarında yayınlanan tvN dizisi Signal, Çin televizyonlarında da yayınlanmaya başlamıştı. Edindiğimiz haberlere göre, dizi Çin seyircisini de etkisi altına almayı başarmış, hatta, 9.6 ve 10 civarlarında reyting yakalamayı başararak Kore’deki izlenme oranlarını da kırmış oldu. Dizinin konusuna gelecek olursak, suç profil uzmanı olan Hae-young kendisi de aralarından biri olmasına rağmen, geçmişinden dolayı polislere pek güvenmemektedir. Bir gün garip bir şekilde, geçmişiyle ilgili olayla alakalı olarak yine geçmişten bir detektifle iletişime geçer. Ancak bu iletişim walkie-talkie yoluyla ve zamanlar arası olarak gerçekleşmektedir. Konusuna bakacak olursak dizinin beğenilmemesi zaten bir hayli zor. Henüz izlemeyenlere de bu vesileyle tavsiye etmiş olalım.

She Was Pretty Çin televizyonlarına uyarlanıyor

Genç oyuncu Kim Sungjoo’nun baş rolünde yer alacağı kesinleşen Kore dizisi She Was Pretty çok yakın bir zamanda Çin televizyonlarında olacak. She Was Pretty’nin konusu biraz Ugly Betty’yi andırıyor; seneler sonra birbirleriyle karşılaşan farklı konumlardaki iki kişinin ilişkilerini anlatıyor. Kim hye-jin çok güzel bir kadındır ve zengin bir ailenin kızıdır. Ailesinin iflası üzerine bir de güzelliğini kaybedince büyük bir çöküş yaşar. Pek çekici olmayan ve öz güveni düşük Ji Sung-joon’a ise yıllar epey iyi davranmıştır. Bu ikili yıllar sonra yeniden buluşmaya karar verirler. Kim kendisinden utandığı için buluşmaya başka bir arkadaşını gönderir. Bu arada bir şekilde Kim ile Ji aynı iş yerinde çalışmaya başlarlar. Karakterler bir diğerine hisler beslemeye başlayınca olaylar içinden çıkılmaz bir hal alır.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER