Sony, CinemaCon'a damgasını vurdu

Sony, CinemaCon'a damgasını vurdu
Bu yılın en büyük sektör fuarında sinema operatörlerini heyecanlandıracak birçok yenilik var. Sony Digital Cinema 4K, CinemaCon'u bir kez daha desteklemenin gururunu yaşıyor. 11-14 Nisan tarihlerinde, Las Vegas'taki Caesars Palace'ta birçok etkinlik ve tanıtım düzenlendi.
Sony Digital Cinema 4K, Filmmakers Luncheon'un da (13 Nisan saat 13:00-14:45) sponsorluğunu üstlendi.

Avrupa ve Kuzey/Güney Amerika Sony Digital Cinema 4K Çözümleri Başkan Yardımcısı David McIntosh, şunları söyledi: "Sektörümüz dinamik günlerden geçiyor ve Las Vegas'a geri dönmek harika bir duygu. Bu yıl hem NATO hem de CinemaCon'a verdiğimiz desteği artırıyoruz. Fuar etkinliklerinin tam kalbinde yer aldık. Mevcut projektör yelpazemizin etkileyici küresel satış başarısını ve müşterimiz olan işletmelerin yüksek maliyet tasarruflarına imza attığını vurgulamanın dışında, önemli müşterilerimize mevcut teknolojilerden ve lazer projeksiyon dahil olmak üzere Sony'nin geleceği nasıl gördüğünden bahsettik."

Satış ivmesi sürüyor

Sony Digital Cinema 4K, son bir yılda güçlü bir büyüme kaydetti. Sunulan eksiksiz ürün yelpazesindeki DCI ile uyumlu 4K projeksiyon çözümleri, her büyüklükten sinema salonlarına hitap ediyor. Bu çözümlerden büyük formatlı ekranlara yönelik çift 4K sistemi SRX-R515DS, geçtiğimiz yıl CinemaCon'da lanse edildikten sonra pazarda önemli bir başarı yakaladı.

Bu çok uygun maliyetli, yüksek parlaklığa sahip çözümün müşterileri arasında Alamo Drafthouse Cinema ("dünyanın en havalı sinema salonu[1]") ve yakın zaman önce Bolivya'da dört sistem kuran Latin Amerikalı operatör Cine Center bulunuyor. Avrupa'da ise Almanya'dan Cinecitta Nuremberg ile Broadway Kino Ramstein, İngiltere'den Showcase ve büyük formatlı ekranlarının sekizine çift 4K sistemi kuran Türkiye'den Mars Cinema Group öne çıkıyor.

SRX-R515DS, 2D sunumda 1,8 kazançla beyaz perdede 14 ft-L için 19,5 metre/64 fite kadar veya 3D sunumda 2,4 kazançla gümüş perdede 4,5 ft-L için 23 metre/75 fite kadar olan büyük ekran boyutlarında (kurulum koşullarına bağlıdır) işletmelere ve müşterilerine ekstra parlak, yüksek kontrastlı görüntüler sunmanın yanı sıra çok uygun çalıştırma maliyetleri de sağlıyor. Verimli, az bakım gerektiren HPM çoklu lamba dizisi, çalıştırma maliyetleri daha yüksek olan Xenon[2] tabanlı projeksiyon lambalarına kıyasla büyük formatlı ekran başına yılda 13.000 dolara kadar tasarruf sağlayabiliyor.

David McIntosh "Diğer yeni ışık kaynağı teknolojilerinden çok daha üstün görüntü kalitesi ve oldukça cazip bir fiyatla, piyasaya önümüzdeki yıllar için etkili bir büyük ekran çözümü sunuluyor." şeklinde konuştu.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER