RAI Com, MIPTV'de 1.6 milyon euroluk anlaşma yaptı

RAI Com, MIPTV'de 1.6 milyon euroluk anlaşma yaptı
İtalya devlet televizyonu RAI Com, MIPTV 2016'nın en fazla anlaşma yapanlarından birisi oldu. Kanalın yaptığı anlaşmalar toplamda 1.6 milyon euroyu buldu.

Yayın hakları satılan diziler arasında Detective Montalbano ve onun spin-off'u olan The Young Montalbano'nun ilk iki sezonu yer alıyor. İlgiyle takip edilen bu İtalyan yapımlarının ilk iki sezonu satış konusunda rekor kırmaya devam ediyor.

Bunun yanında başrolünde Miriam Leone'nin yer aldığı Non uccidere (Close Murders), Fransa ve Almanya'ya satıldı.
Marco Tullio Giordana'nun gerçek bir hikayeden uyarladığı Lea – Se ti diranno di me (Lea – Something About Me) projesi de Avusralya ve Fransa'dan ilgi gördü. 

12 bölümden oluşan ve polisiye bir yapım olan The System, polis şefi Bonfanti'nin yürüttüğü soruşturmayı ekrana taşıyor. Roma'nın arka sokaklarında geçen diziye Fransa ve İsviçre'den büyük ilgi vardı.

RAI'de 8 milyon kişi tarafından izlenen ve ünlü bir İtalyan tasarımcının hikayesini ekrana taşıyan mini dizi Luisa Spagnoli için Avrupa, Asya ve Amerika'dan farklı firmalarla görüşmeler devam ediyor. 

1950lerde geçen dönem yapımı The Lady’s Paradise de benzer sonuçlar elde etti. Filipinlerde izleyicilerle buluşacak olan yapım aynı zamanda Almanya, İspanya, Doğu Avrupa, Japonya, Vietnam ve Çin gibi farklı ülkelerden de ilgi gördü.

Belgesel yapım Pope Francis, Cuba and Fidel: a historic visit için de Kuzey Amerika, İspanya, Latin Amerika ve Polonya ile görüşmeler devam ediyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER