beIN Media Group, Miramax'ı satın aldı

beIN Media Group, Miramax'ı satın aldı
Katar tabanlı medya şirketi beIN Media Group, ortakları Qatar Investment Authority ve Colony Capital'dan Miramax'ın tüm haklarını satın aldı. Şirketten yapılan açıklamaya göre Miramax, bağımsız bir film ve televizyon şirketi olarak çalışmaya devam edecek.

Miramax şirketi 1979 senesinde Bob ve Harvey Weinstein tarafından kurulmuştu. Bu firma Oscar Ödüllü The English Patient, Chicago, Shakespeare in Love and No Country for Old Men gibi filmlerin yapımcısı olmasıyla tanınıyor. Weinsteinler bu firmayı 1993 senesinde 60 milyon dolara Walt Disney Co.'ya satmıştı. Bu kararın ardından anne ve babalarının arkasından isimlendirdikleri firma farklı ellerde dolaşmaya devam etti. 2011 yılında Netflix'le yapılan bir anlaşmayla birlikte Miramax'ın beğenilen filmleri ilk kez online hizmet veren servislerden izlenebilir oldu. 

Şirketin son sahiplerinden Colony ve Qatar son bir yıldır Miramax'ı satmanın peşindeydi. Böylece firmanın tüm hakları beIN Media Group'a geçmiş oldu. 

Miramax 2016 yılında Bad Santa 2, Bridget Jones’s Baby, Southside with You, The 9th Life of Louis Drax filmlerine ve  From Dusk Till Dawn: The Series dizisine yatırım yapacak. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER