İnternet kullanıcıları aramaların Oscar’ını Leonardo DiCaprio’ya verdi

İnternet kullanıcıları aramaların Oscar’ını Leonardo DiCaprio’ya verdi
Sinema dünyasının en prestijli ödüllerinden Oscar’ların sahiplerini bulmasına sayılı günler kala Yandex, Türkiye’de internet kullanıcılarının en çok aradığı Oscar adaylarını listeledi. 

En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu kategorilerinde Oscar adayları arasında yapılan analiz sonuçlarını açıklayan Yandex, henüz ödüller verilmeden internetin Oscar’larını dağıttı. Adaylar açıklandığından bu yana Yandex arama motoru üzerinden yapılan sorgulamalara bakıldığında En iyi Film kategorisinde en çok aranan The Revenant (Diriliş) olurken En İyi Yönetmen George Miller, En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Kadın Oyuncu kategorilerinde ise Leonardo DiCaprio ve Cate Blanchett zirveye yerleşti.

En Çok Aranan Film “Diriliş”

Yandex’in analizine göre En İyi Film dalındaki adaylar arasında The Revenant (Diriliş) birinci sıraya yerleşirken onu The Martian (Marslı) filmi takip etti. Listenin üçüncü sırasında Mad Max: Fury Road (Mad Max: Öfkeli Yollar) yer alırken Brooklyn dördüncü, Bridge of Spies (Casuslar Köprüsü) ise beşinci oldu. En İyi Film kategorisindeki adaylar arasında listenin geri kalanında sırasıyla Spotlight, Room (Gizli Dünya) ve The Big Short (Büyük Açık) yer aldı.

En İyi Yönetmen Kategorisinde Fark Oldukça Az

Seriye verdiği 30 yıllık aranın ardından Mad Max: Fury Road filmiyle büyük beğeni toplayan George Miller, Yandex arama motoru sorgularına bakıldığında En İyi Yönetmen kategorisinde az farkla en çok aranan isim oldu. Miller’ın hemen ardında ikinci sırada ise geçtiğimiz yıl Birdman ile Oscar’a uzanan, bu sene The Revenant ile En İyi Yönetmen dalında yeniden aday olan Alejandro G. Inarritu yer aldı. Kategoride en çok aranan diğer adaylar ise sırasıyla Tom McCarthy (Spotlight), Adam McKay (The Big Short) ve Lenny Abrahamson (Room) oldu.

Haber devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER