YouTube izleyici Oscarları belli oldu

YouTube izleyici Oscarları belli oldu
Oscar adayı filmlerin YouTube’daki en popüler fragmanları belli oldu. “YouTube Film Fragmanları Listesi - 2016 Oscarları”nda ilk üçe sırasıyla “The Revenant”, Mad Max: Fury Road ve The Martian oturdu. 

Akademi Ödülleri ya da bilinen adıyla Oscarlara 2015 yılında aday olan filmlerin en yüksek performans gösteren fragmanları YouTube üzerinde toplamda 200 milyon dakikadan -3,3 milyon saatten- fazla, yani neredeyse televizyonda yapılan bir milyon Oscar yayını kadar süre izlendi.

Herkes yılın Holllywood açısından en önemli gecesi olan bu etkinliğe hazırlanırken biz de Pixability ile işbirliğine giderek insanların en sevdikleri filmlere ilişkin içeriği izleyip etkileşimde bulunduğu YouTube’daki film dünyasını yakından inceledik.

İşte elde edilen bazı bulgular:

İnsanlar her hangi türden film olursa olsun her çeşit içeriği izlemek için YouTube’a geliyor. Film içerikleri arasında en çok fragmanlar izleniyor, ardından ise filmle ilgili klip ve incelemeler geliyor. En çok ilgi gören ve kullanıcılar tarafından beğenme, yorumda bulunma ve paylaşma gibi yollarla etkileşime girilen fragmanlar Fantastik türe ait. Bunu Aksiyon fragmanları takip ediyor.

Haber devam ediyor...  
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER