The Book Thief, Moviemax Oscars'ta yayınlanıyor

The Book Thief,  Moviemax Oscars'ta yayınlanıyor
The Book Thief ya da Türkçe ismiyle Kitap Hırsızı filmi Digiturk'un Oscar maratonu kapsamında Moviemax Oscars kanalında ekrana geliyor.

2013 yılında vizyona giren filmin yönetmenliğini Brian Percival üstleniyor. Amerikan ve Alman ortak yapımı bu proje Markus Zusak'ın aynı isimli kitabından beyaz perdeye aktarıldı. Bu başarılı yapımda Geoffrey Rush, Sophie Nélisse, Emily Watson, Ben Schnetzer, Nico Liersch, Sandra Nedeleff ve Hildegard Schroedter gibi isimler rol alıyor.

1938 yılında başlayan filmde Liesel (Sophie Nélisse) yeni bir aile tarafından evlat ediniliyor. Babası Hans, onun okuma yazma bilmediğini fark ettiğinde ona ders vermeye başlıyor. Okumayı öğrenen Liesel de zaman içinde kitaplara büyük bir sevgi beslemeye başlıyor. Öte yandan Nazilerin ülkedeki yükselişi devam ediyor. Hans ve Rosa, evlerinde Yahudi bir çocuğa ev sahipliği yaptığından ailenin giderek zor duruma düşüyor. Bu başarılı yapım 2014 senesinde En İyi Film Müziği kategorisinde adaylık elde etti ancak bu ödülü kazanmayı başaramadı.

The Book Thief (Kitap Hırsızı) filmi 24 Şubat'tan itibaren Moviemax Oscars kanalında olacak. Filmin gösterim tarihleri şöyle:

24 Şubat 2016 Çarşamba - 17:45 (Moviemax Oscars HD)
16 Mart 2016 Çarşamba - 14:25 (Moviemax Premier HD)


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER