Downton Abbey, hafta içi her gün Dizimax Drama'da!

Downton Abbey, hafta içi her gün Dizimax Drama'da!
İngiliz aristokrasisine mensup bir ailenin hayatını konu eden Downton Abbey, 29 Şubat'tan itibaran Dizimax Drama'da başlıyor.

Yıl 1912. Grantham kontu Robert Crawley, eşi Cara Crawley ve üç kızıyla Downton malikanesinde tasasız bir hayat sürüyor. Ne var ki bu huzurlu hayat Titanik kazasının ardından sekteye uğruyor. Kaza hayatını kaybedenler arasında Patrick Crowley de bulunuyor. Aynı zamanda Grantham mirasının sırası varisi olan ve Robert'ın büyük kızı ile nişanlı Patrick'in ölümü Crawley ailesinin finansal geleceğinin tehlikeye düşmesine neden oluyor. Robert Crawley, Grantham mirasının yeni varisini tespit ettikten sonra ailenin varlığına sahip çıkmanın yollarını arıyor.

Downton Abbey, 20. yüzyılın başında Birinci Dünya Savaşı'nın henüz patlak vermediği dönemde soylu bir aile üzerinden İngiliz aristokrasisine bakış atıyor. Dizide Downton malikanesinin hizmetli kadrosu ve aileye yeni katılan kişiler de dönemin farklı sosyal statülere sahip insanlarının yaşamlarını gözler önüne seriyor. Her sezonunda tarihten önemli olauları hikayesine ekleyen yapım keyifle izlenecek bir dönem dizisi olmasıyla dikkat çekiyor.

Sevilen İngiliz dizisi Downton Abbey, 29 Şubat'tan itibaren hafta içi her gün saat 20.00'de Dizimax Drama'da ekrana gelecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER