Force Majeure (Turist), Moviemax Oscars'ta yayınlanıyor

Force Majeure (Turist), Moviemax Oscars'ta yayınlanıyor
Geçtiğimiz sene Oscar Ödülleri'nde İsveç'in En İyi Yabancı Film kategorisindeki adayı Force Majeure (Turist), Digiturk'un Oscar maratonu kapsamında Moviemax Oscars kanalında olacak.

Yönetmenliğini  Ruben Östlund'ın üstlendiği Turist, 2014 yılında vizyona girdi. Filmde Johannes Bah Kuhnke, Lisa Loven Kongsli, Clara Wettergren, Vincent Wettergren, Kristofer Hivju ve Fanni Metelius gibi isimler rol aldı.

Çekimleri Savoie, Fransa'da gerçekleştirilen Force Majeure, Fransız Alpleri'nde kayak tatili yapan bir ailesi merkezine alıyor. Keyifli zaman geçirmeyi uman bu aile orada çığ felaketi ile karşılaşıyor. Bu faciadan sağ kurtuluyorlar ancak hayatları alt üst oluyor. Baba Thomas, ailenin yeniden bir araya gelebilmesi için bir şeyler yapması gerekiyor.

Bu başarılı yapım 2015 senesinde Altın Küre Ödülleri'nde En İyi Yabancı Dilde Film ödülünü kazandı. 87. Oscar Ödülleri'ndeyse istediği başarıya erişemedi.

114 dakika uzunluğundaki Force Majeure (Turist), 20 Şubat'tan itibaren Moviemax Oscars kanalında olacak. Filmin gösterim tarihleri şöyle:

20 Şubat 2016 Cumartesi - 16:00
21 Şubat 2016 Pazar - 02:05
5 Mart 2016 Cumartesi - 23:45
6 Mart 2016 Pazar - 09:15


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER