Oscar 2016 hediye çantası davalık oldu

Oscar 2016 hediye çantası davalık oldu
Yaklaşık on gün kadar önce GlamourThe Telegraph, TMZ ve The Hollywood Reporter gibi birçok önemli Amerikan haber kaynağında Oscar adaylarına dağıtılacak hediye çantasıyla ilgili haberler çıktı. Yaklaşık 200 bin dolarlık maliyeti olduğu da yazılan hediye çantasının içeriğine yazının sonundaki haberden bakabilirsiniz.

Habere göre bütün bir paket, tıpkı her yıl Akademi'nin de yaptığı gibi Oscar'a adaylığı olan herkese takdim edilecekti. Adaylar bu hediyeleri kabul etmeleri durumunda da içindeki yüksek meblağ armağanlar sebebiyle vergi ödemek zorunda kalacaktı. Ancak nihayetinde bu paket haberinin bir promosyon hamlesi olduğu ortaya çıktı ve Oscar ödüllerini dağıtan Akademi, bu promosyonun arkasındaki şirket olan Distinctive Assets'e dava açtığını açıkladı.

Distinctive Assets, ünlülerle bağlantılı olacak şekilde promosyon ürünler hazırlayan bir şirket esasında ve bahsi geçen hediye çantanın içinde elektronik sigara, cinsel içerikli ürünler, koltuk altı ter engelleyici gibi seçenekler de var. Akademi yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre kendilerinin bu hediye paketiyle bir alakaları yokmuş ve adaylara böyle bir paket dağıtmayacaklarmış.

Ayrıca Distinctive Assets'in yaptığı Oscar tanıtımının insanlar üzerinde Akademi'ye dair yanlış bir izlenim bıraktığını da belirtmişler ve dava öncesinde şirketten yaptıkları tanıtımı düzeltmelerini istemişler. Ancak şirketin bu konuda herhangi bir iyileştirmeye gitmemesi üzerine de dava açma yoluna gitmişler.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER