A Beautiful Mind, Moviemax Oscars'ta ekrana geliyor

A Beautiful Mind, Moviemax Oscars'ta ekrana geliyor
2001 yapımı A Beautiful Mind ya da Türkçe ismiyle Akıl Oyunları, Digiturk'un Oscar maratonu kapsamında Moviemax Oscars kanalında olacak.

Yönetmenliğini Ron Howard'ın üstlendiği film Sylvia Nasar'ın kaleme aldığı aynı isimli kitaptan esinleniyor. Nobel Ödüllü matematikçi John Nash'in hayatını ekrana taşıyor. Film'de Nash'i başarılı oyuncu Russell Crowe canlandırıyor. Ona Ed Harris, Jennifer Connelly, Paul Bettany, Adam Goldberg, Judd Hirsch, Josh Lucas, Anthony Rapp ve Christopher Plumme gibi isimler eşlik ediyor.

Princeton Üniversitesi'nde eğitim hayatına başlayan John Nash, matematik üzerine çalışmaya başlıyor. Bu alanda kendisine ait bir fikri basmaya istekli olan adam, arkadaşlarının barda kadınlara yaklaşım biçimiyle oyun kuramını ortaya atıyor. O bu fikriyle isminden söz ettirirken dahilikle delilik arasındaki ince çizgide aşkı tadıyor.

Bu başarılı film 2002 yılında 8 dalda Oscar adaylığı elde etti. Bunlar arasında En İyi Film, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, En İyi Yönetmen ve En İyi Uyarlama Senaryo kategorilerinde kazanan yapım olmayı başardı.

Hikayesi ve Russell Crowe'un oyunculuğuyla dikkat çeken A Beautiful Mind, 19 Şubat Cuma günü saat 22.45'te Moviemax Oscars'ta ekrana gelecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER