Yeni dizi Madoff, Dizimax Drama'da başlıyor

Yeni dizi Madoff, Dizimax Drama'da başlıyor
Amerika Birleşik Devletleri tarihinin en büyük mali dolandırıcılığına imza atan Bernard Madoff'un gerçek hayat hikayesini konu alan mini dizi Madoff, 15 Şubat'tan itibaren Dizimax Drama HD'de izleyicilerle buluşuyor.

Elektronik hisse senesi borsası NASDAQ'ın kurucularından ve eski başkanlarından Bernard Madoff, Amerikan tarihinin en büyük yolsuzluklarından birine imza atan insan olarak tanınıyor. Yarattığı saadet zincirinin ekonomik kriz nedeniyle sarsıntıya uğraması sonucunda kağıt üzerinde 65 milyar doların buharlaşmasına yol açan ve 2008 yılında dolandırıcılık suçuyla tutuklanan Madoff, 29 Haziran 2009 tarihinde 150 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Madoff'u yargılanmaya götüren süreç, oğulları Mark ve Andrew'un onu ihbar etmesiyle gerçekleşti. Madoff'un işlerin terse dönmesi üzerine oğullarına gerçeği açıklamasıyla, babalarının bir sahtekar olduğu gerçeğiyle yüzleşen iki adamın adli makamlara başvurmaktan başka çaresi kalmadı. Ortaya çıkan skandalın yarattığı etkiler, aile içinde büyük bir trajedinin yaşanmasına yol açtı.

Gözünü para ve statü hırsı bürüyen bir adamın yaşadığı parıltılı hayatın ardından gelen büyük çöküşü gözler önüne seren mini dizide Bernie Madoff, Richard Dreyfuss tarafından canlandırılıyor. Dizide Madoff'un eşi Ruth rolünde ise Blythe Danner yer alıyor.

Bu ilgi uyandıran mini dizi Amerika'da 3 Şubat'ta başlıyor. Madoff, ülkemizde 15 Şubat'tan itibaren pazartesi günleri saat 22.00'de ekrana gelecek.

Kaynak: Digiturk e-dergi

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER