Outlander, Brianna'yı canlandıracak oyuncuyu buldu: Sophie Skelton

Outlander, Brianna'yı canlandıracak oyuncuyu buldu: Sophie Skelton
Starz'ın ilgi gören dizisi Outlander için bir süredir Brianna karakterini canlandıracak bir oyuncu arayışındaydı. Sonunda arayış son buldu. Sophie Skelton'ın karaktere hayat vereceği açıklandı. 

Eğitimli bir şarkıcı ve dansçı olan Skelton, İngiliz dizileri Doctors, DCI Banks, Waterloo Road, Foyle’s Wars, Casualty – Forsaking All Others'ta rol aldı. Haberin bundan sonrasında Outlander dizisinin dayandığı Dragonfly in Amber kitabından keyif kaçırıcı detaylar yer alıyor. Eğer yeni sezona dair bir şeyler öğrenmek istemiyorsanız yazının devamını okumamanızı tavsiye ediyoruz.

Outlander kitap serisini sevenler ve diziyi takip edenler uzunca bir zamandır Brianna karakterine kimin hayat vereceğini merakla bekliyordu. Daha önce Brianna karakterini Sophie Turner'ın canlandıracağı iddia edilmişti ancak genç oyuncu bu haberleri yalanlamıştı. Brianna kitaplarda kızıl saçlı, oldukça zeki, olgun ancak bir o kadar da inatçı bir karakter olarak tanımlanıyor. Hikayenin ana karakterleri olan Claire (Caitriona Balfe) ile Jamie Fraser'nin (Sam Heughan) kızı olmasıyla dikkat çekiyor. Kısa bir zaman önce Richard Rankin'in Roger Wakefield rolüyle diziye dahil olduğunu haber vermiştik. Roger, Brianna'nın eşi olduğu için hikayeye dahil oluyor.

Outlander dizisinin yeni sezonu kitap serisinin ikinci kitabı olan Dragonfly in Amber'a dayanıyor. Claire ve Jamie, Fransa'ya gidip Charles Stuart'ın liderliğini yaptığı Jacobite İsyanı'na engel olmaya çabalıyor. Böylece Culloden Savaşı'nın gerçekleşmesini engellemeye uğraşıyorlar. Ancak bu tarihi değiştirme çabası Jamie ve Claire'ın ilişkisini de etkilemeye başlıyor. 

Bu başarılı kitap uyarlaması ikinci sezonuyla Nisan 2016'da Starz ekranlarına geri dönecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER