Outlander, Roger Wakefield'ını buldu

Outlander, Roger Wakefield'ını buldu
Starz'ın Altın Küre Ödülü adayı dizisi Outlander ikinci sezonunda oyuncu kadrosuna yeni isimler katmaya devam ediyor. Son olarak İskoç oyuncu Richard Rankin'in meşhur Roger Wakefield karakterini canlandıracağı belli oldu.

Diana Gabaldon'ın kaleme aldığı aynı isimli seriden uyarlanan dizi, Claire'in hikayesini anlatıyor. İkinci Dünya Savaşı sırasında hemşire olan Claire, bu kanlı dönem son bulunca kocasıyla birlikte İskoçya'ya gidiyor. Burada yaşanan gizemli bir olayın ardından kendisini 1743 yılında buluyor. Kocasına ve kendi zaman dilimine dönmek isteyen Claire, İskoçlar ve İngilizler arasındaki mücadelenin ortasında kalıyor. 

Tarihle bilim kurguyu bir araya getiren dizide Caitriona Balfe, Sam Heughan, Tobias Menzies, Duncan Lacroix, Graham McTavish gibi isimler rol alıyor. İkinci sezonu Fransa'da başlayacak olan diziye birçok yeni oyuncu katıldı. Ancak şimdiye kadar Oxford'ta tarih profesörü olan Roger karakterini kimin canlandıracağı belli olmamıştı. Daha önce dizide ufaklığını gördüğümüz bu karakter, gelecekte Jamie ve Claire'in damadı olacak. İlerleyen zamanlarda hikayede oldukça önemli bir yeri olacak. Şimdilik ikilinin kızları olan Brianna Fraser'a kimin hayat vereceğiyse bilinmiyor.

Outlander, merakla beklenen ikinci sezonuyla 2016 yılının bahar aylarında Starz'da ekrana gelecek. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER