RaniniTV Ekspres: 15 Soruda Aslıhan Malbora

RaniniTV Ekspres: 15 Soruda Aslıhan Malbora
1 Mart 1995 yılında Afyonkarahisar’da dünyaya gelen ve İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği & Kimya Mühendisliği bölümünü bitiren Aslıhan Malbora, üniversite eğitiminin yanı sıra Akademi 35.5 Sanat Evi bünyesinde oyunculuk eğitimlerine de devam etti. Oyunculuğa ilk adımını ATV ekranlarında yayınlanan "Seven Ne Yapmaz" dizisindeki Zeynep rolü ile atan güzel oyuncu daha sonra Kerem Çakıroğlu ile Eda Toksöz’ün yönetmenliğini üstlendiği ‘’Kalbimin Sultanı’’ dizisinde rol aldı. Ağlama Anne dizisindeki Zeynep karakteri ile dikkatleri üzerine çeken Malbora şu anda FOX’un sevilen dizisi “Her Yerde Sen” dizisinde Ayda karakterine hayat veriyor.1- Son projenizde canlandırdığınız karakteri özetleyecek beş anahtar kelime?
Çalışkan, disiplinli, fedakar, akıllı, kibar.

2- Canlandırdığınız karakterin tek bir özelliğine sahip olacaksınız; hangisini seçerdiniz?
Ayda, çok çok disiplinli bir kadın. Ben çok önemli değilse işimi yarına bırakabiliyorum. Bu özelliğini seçerdim sanırım.

3- Oynadığınız diziyi bir yemek, canlandırdığınız karakteri de malzemelerden biri olarak düşünecek olursanız; diziyi hangi yemeğe benzetirsiniz ve karakteriniz olmasa hangi malzeme eksik olurdu?
Her Yerde Sen olsa da türlü olurdu! Her tip insan var zira dizide. Ben de domates miyim, acaba?

4- İlk audition’ınızı hatırlıyor musunuz; nasıl geçmişti?
Bu proje için ilk auditionımı Karga Seven’da partnerli vermiştim. Stres anlamında bunun biraz avantajını yaşadım sanırım. Kameraya odaklanmaktansa karşıdakinin gözlerine odaklanmak işimi kolaylaştırmış korkumu azaltmıştı. 

5- Bugüne kadar oynarken yaptığınız en komik hata nedir?
İlk bölümde Demir'i göndermek için bir araya geldiğimiz parti sahnesinde o kadar çok dans etmiştim ki nefesimin kontrolünü sağlayamayıp, konuşmam gereken anda konuşamayıp nefes nefese kalmıştım çok gülmüştük.

6-Şu an/son olarak oynadığınız dizide, filmde veya tiyatro oyununda sizin ya da başka bir karakterin söylediği, en sevdiğiniz replik nedir?  
Aklıma replik değil ama ilk gelen Leyla karakterini canlandırmam Ayşe (Tunaboylu) ablanın Firuze deyişi oldu. Bayılıyoruum!! 

7- Bir bölümlüğüne/sahneliğine oynadığınız herhangi bir işteki karakterinizi ekipten başkası canlandıracak. Kimi o rolde görmek isterdiniz? Aynı şekilde siz de başka bir karakteri oynayacaksınız. Hangisini seçerdiniz? (Yaş, cinsiyet vb. etmenleri düşünmeden)
Sanırım’’ Ağlama Anne’’den Alev’ i seçerdim. Derin yaraları olan güçlü bir karakterdi. Bambaşka travmaları vardı.. Saşha’yı (kalbimin sultanı-anna) Zeynep karakterinde görmek isterdim

8- Ergenliğinize döndük; sevdiğiniz bir ünlünün fotoğrafını tişörte bastıracaksınız. Bu kim olurdu? (Yerli/yabancı fark etmez.)
Ah büyük bir Justin Timberlake hayranıydım.

9- Karşınızda zaman makinesi var; hangi dönemde, hangi şehre ışınlanmak isterdiniz?
Görmek istediğim çook fazla dönem ve yer var. 70’lerde Los Angeles ilk sıralarda yer alıyor diyebilirim.

10- Bugüne kadarki en büyük çılgınlığınız nedir?
Hayatımı değiştirecek çok büyük çılgınlıklarım hiç olmadı.

11- Hangi dizileri takip ediyorsunuz ve onları izlerken yanında yemesem olmaz dediğiniz abur cuburlar neler?
Bu aralar Dark’ı ve Call My Agent’i izliyorum. Abur cuburu nihayet bıraktım bitki çaylarım ve ben mutluyuz.

12- Güne bir kitabın dünyasında başlayacaksınız; öğlen bir dizinin, akşamı da bir filmin dünyasında geçireceksiniz. Hangilerini seçerdiniz?
Harry Potter ile uyanıp, Friends ile devam edip, Yüzüklerin Efendisi ile bitirmek isterdim.
 
13- Oyunculuğun en çekilir ve çekilmez yanları nelerdir?
En sevdiğim kısmı karakter yaratmak. Çekilmez biraz ağır bir cümle bence. Çekilmez olsa oyunculuk yapmazdım. 

14- Kapitalizm, feminizm, sosyalizm, elitizm... Hadi, bunların yanına bir tane de siz yepyeni bir “-izm”li kavram ekleyin.
Minimalizm bu aralar ihtiyacımız olan şey sanırım.

15- Bir sonraki oyuncuya sormam için senden bir soru rica etsem…
Kariyerine nasıl başladın?  Hikayen ne?
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER