RaniniTV Ekspres: 15 Soruda Ceren Taşçı

RaniniTV Ekspres: 15 Soruda Ceren Taşçı
Ceren Taşçı İstanbul'da doğmuştur. Kadir Has Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü Mezunu halen aynı üniversitede Film ve Drama Bölümünde Yüksek Lisans Öğrencisi. İlk olarak televizyonda No: 309 sonra Aslan Ailem ve bu sene de Erkenci Kuş dizisinde yer aldı. Halen B planı adlı tiyatro gurubuyla Yalnızlar Kulübü oyununda oynuyor. Bu sene Yalnızlar Kulübündeki rolüyle Afife Tiyatro Ödülleri, Sadri Alışık Tiyatro Ödülleri, Direklerarası Tiyatro Seyirci Ödülleri, Ekin Yazın Dostları Tiyatro Ödüllerinde en iyi yardımcı kadın ödülü almıştır.

Ceren Taşçı, RaniniTV Ekspres 15 Soruda’nın konuğu oldu ve sorularımızı cevapladı..1- Canlandırdığınız karakteri özetleyecek beş anahtar kelime.
İşkolik, hırslı asosyal içe kapanık, inek (Çalışkan ama anlamadan ezberleyen cinsten o yüzden inek)

2- Canlandırdığınız karakterin tek bir özelliğine sahip olacaksınız; hangisini seçerdiniz?
Hahaha :)) Yukarıda saydığım özelliklerin hiçbirine sahip olmak istemezdim.
 
3- Oynadığınız diziyi / filmi veya tiyatro oyununu bir yemek, canlandırdığınız karakteri de malzemelerden biri olarak düşünecek olursanız; diziyi, filmi ya da tiyatro oyununu hangi yemeğe benzetirsiniz ve karakteriniz olmasa hangi malzeme eksik olurdu?
Yalnızlar Kulübü bir yemek olsa türlü olurdu, Buse de kabak olurdu:))
 
4- İlk audition’ınızı hatırlıyor musunuz; nasıl geçmişti?
İlk aduitionım bir GSM firmasının reklam adutionıydı. Aşırı heyecanlıydım tabii. İçeri girdim bir tane sandalye vardı. Oturdum. Sonra bana şimdi bunun bir salıncak olduğunu hayal et, bir anda karşında GSM firmasının yazısını görüyorsun, yazı üzerine doğru geliyor ve gülümsüyorsun vs. gibi şeyler söylemişlerdi. Hayali salıncakta sallanmayı oynamaya çalışmak çok acayipti bir de yerime sarışın mavi gözlü bir kız seçilmişti.

5- Bugüne kadar oyunda yaptığınız en komik hata nedir?
Ya bir oyunda Kaya'nın bana söylemesi ve benim o an öğrenmem gereken şeyi ben bir anda ona söyledim. İkimizde şok! Kaya Allah Allah senin içine doğdu herhâlde Buse falan dedi. Ben bir şeyler ekledim. Oyunun son sahnesiydi, nasıl toparladık bilemiyorum. Ama çok eğlendik, çok.
 
6-Şu an/son olarak oynadığınız dizide, filmde veya tiyatro oyununda sizin ya da başka bir karakterin söylediği, en sevdiğiniz replik nedir? 
Umut'un oynadığı karakterin Mehmet'in babasının mezarında babasıyla konuştuğu bir sahne var. Beni merak ediyor musun diyor? Aha yaprak kımıldadı, biliyordum merak ettiğini diyor sonra. (Çok güzel yazılmış bir an. Acayip hüzünlü.)

7- Bir bölümlüğüne/sahneliğine oynadığınız herhangi bir işteki karakterinizi ekipten başkası canlandıracak. Kimi o rolde görmek isterdiniz? Aynı şekilde siz de başka bir karakteri oynayacaksınız. Hangisini seçerdiniz? (Yaş, cinsiyet vb. etmenleri düşünmeden.) 
Nazım'ı oynayan Olgu Baran'ın benim rolümü Buse'yi oynamasını isterdim ki çok hevesli zaten.:)) Ben de Umut'un oynadığı Mehmet'i oynamak isterdim.
 
8- Ergenliğinize döndük; sevdiğiniz bir ünlünün fotoğrafını tişörte bastıracaksınız. Bu kim olurdu? (Yerli/yabancı fark etmez.) 
Aşırı derecede Leonardo Di Caprio hayranıydım. Allahtan büyüyünce geçti:))

9- Karşınızda zaman makinesi var; hangi dönemde, hangi şehre ışınlanmak isterdiniz?
İlk insanlardan olmak isterdim, dünya tarihin başına dönüp her şeyi ilk kez keşfetmek...
 
10- Bugüne kadarki en büyük çılgınlığınız nedir?
Çok büyük çılgınlıklarım olmuş olabilir. Âmâ ÇILDIRMIYCAM.

11- Hangi dizileri takip ediyorsunuz ve onları izlerken yanında yemesem olmaz dediğiniz abur cuburlar neler?
Fleabag/The Handmaid's Tale (Kitabı da muhteşem) Game of Thrones/Bo Jack Horseman/Sharp Objects/Bartu Ben/Masum. Abur cubur konusunda çok pisim!
 
12- Güne bir kitabın dünyasında başlayacaksınız; öğlen bir dizinin, akşamı da bir filmin dünyasında geçireceksiniz. Hangilerini seçerdiniz? 
Haruki Murakami Sahilde Kafka 
Breaking Bad
Titanic şaka yaptım :)) (Çok zor soru)
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover (Çok zor karar verdim. Tiyatro sinema birleşmiş gibi oldu.)
 
13- Oyunculuğun en çekilir ve çekilmez yanları neler? 
Seyirci oyuncu arasındaki paylaşılan an bana çok büyülü ve çok güzel geliyor. Bir oyun vaktinde bir arada olabilmek, birlikte o anı paylaşmak muhteşem. Her türlü çekilir yani:))
 
14- Kapitalizm, feminizm, sosyalizm, elitizm... Hadi, bunların yanına bir tane de siz yepyeni bir “-izm”li kavram ekleyin. 
Bu aralar "seçimizim"  
 
15- Bir sonraki oyuncuya sormam için senden bir soru rica etsem…
Derdin nedir?BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER