Geçmişimi geri ver, geleceğim karanlık...
"Hep bu anı bekledim, beni sevdiğini hatırlamanı..."
Gönül’ü seviyorsun, Gönül’ü öyle çok seviyorsun ki senden başka biriyle görmeye tahammülün yok. Gönül’ü öyle bir seviyorsun ki, sevmek yetmezse zor kullanmayı hak sayıyorsun. Yetmiyor, geçmişini elinden almaktan çekinmiyorsun. Bir an bile düşünmüyorsun, bir an bile tereddüt etmiyorsun. “Ben senin kocanım!” Bitti. Bitmiyor Tekin, bitmeyecek… Şimdi zafer sarhoşluğu yaşasan da gün gelecek yine yastıklara kapanarak ağlayacaksın. Gün gelecek, Gönül’e yaptıkların için pişman olacaksın. Senin çırpınışlarını da göreceğiz elbet ama müsaade edersen ilk olarak Gönül’le ilgileneceğim.

Gönül’ün geçmişi karanlık, şimdilik geleceği de… Ama aydınlanacak, aydınlanmak zorunda. Hatırlayacaksın Gönül! Acılarını, sevinçlerini hatırlayacaksın. Çocukluğunu, gençliğini hatırlayacaksın. Sana yaşatılanları, canını yakanları hatırlayacaksın. Biz, burada senin yanındayız.

Hatırla Gönül geçen hafta hikayeye girişini tamamladı, şimdi usul usul gelişmede yol alacağız. Gönül’e geçmişini hatırlatmaya çalışacak, Tekin’in iç hesaplaşmasına tanık olacak, Yusuf’un çocuğunun hesabını soracağız. Gönül’ü Jülide olarak izlemeye hazır mıyız?


Ha gayret Gönül, bak araba şurada. 

Oldukça hareketli bir bölümün ardından Gönül ve Yusuf’u kaza yapmış bir halde bırakmıştık. Ters yöne hareket ediyor olmaları Tekin’le karşılaşmaları açısından önemli bir ayrıntıydı. Tekin’in Yusuf’u hayata döndürüp, Gönül’ü yanına alıp yola çıkmasından sonra 3 ay ileriye gittik. Tekin, kurduğu sahte dünyada kendine de, Gönül’e de, Figen’e de bir rol biçmiş. Yine ayrıntılara bayıldım. Evin içinde giydiği ev terliğinden, parfümüne kadar ince ince çizilmiş Ahmet/Tekin ayrımı.

Selen Öztürk’ü izlemeyi severim. Figen’in hikayenin odağına oturması güzel oldu, zira Figen-Tekin ilişkisinin biraz derinleşmeye ihtiyacı var. Biz, “Figen destek mi olmaya çalışıyor, köstek mi?” diye düşünürken, cevabını kendisi verdi. Figen’in Tekin’e yardımcı olmasının tek sebebi Tekin’e olan sevgisi. Tekin başka bir kadını sevse de, başka bir kadınla aynı evi paylaşsa da onu görmek bile yetiyor.  Fakat gün gelecek yetmeyecek, işte o zaman Figen’den kork Tekin.


Saçlarımı turuncuya mı boyasak Figen, Ahmet değişiklik sever mi? 

Tekin’le Gönül’ün ayrı yataklarda uyuduğunu bilmek Figen’e bir nebze rahatlık veriyordu. Hamilelik belirtilerinin ilk görüldüğü anda çok bozulmasa da eve gelip de koltuğun koltuk olarak kaldığını görünce verdiği tepki sahiciydi. Kişisel olarak bana çok ters gelen şeyler olsa da tüm bunlar dramanın gereği ve ben Figen karakterinin hikayeye olan katkısına inanıyorum. Figen, Hatırla Gönül’ün kurgusal dünyasında Tekin’i en iyi tanıyan insan. Bir gün gelip de Tekin’in iç çöküşüne şahit olduğumuzda onu toparlayan da Figen olacak belki de. Çünkü Figen, Tekin’in siyahına da, beyazına da hakim bir kadın. Mesela Tekin’in o kıyafeti görünce vereceği tepkiyi hepimiz biliyoruz da, Figen bilmiyor mu? Biliyor. Onun görmek istediği başka…

Figen’in Gönül’le olan samimiyeti de Tekin’in izin verdiği ölçüde kuruluyor. Fakat Figen lütfen bir daha Gönül için kıyafet seçme. O elbise neydi öyle, gözlerim yandı.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER