Who run the world? Girls!
Ruby ve Mulan’ın diziye döneceğini duyduğumdan beri bu bölümü bekliyordum ben. Beklentilerim hayli yüksekti çünkü bir yerde girl-power varsa ben de varım. Ama beklentileri çok yükseltince aradığını bulamazsın ya hiçbir zaman, öyle oldu. Çok sevilen, hikâyeleri yarım bırakılarak ortadan kaybolan bu iki karakterin dönüşü için daha hareketli bir bölüm beklerdim. Neyse, yine de çok şikayet etmiyorum. Onları yeniden görmek güzeldi. Merida-Ruby-Mulan üçlüsünün yanında gözlerim Belle’i aramadı değil.''Dön bebeğim''

Ruby’den başlamak istiyorum çünkü aslında ortadan yok oluveren ve büyükannesinin bile adını bir kez olsun ağzına almadığı kişi Ruby’di. Sonradan eklenmiş bir sahneyle sezonlar sonra Ruby’nin gidişinin nedenini öğrendik. Dizide yer vermeyecekseniz karakterleri bu kadar sevdirmeyin bari. Storybrooke’a ait hissetmemiş, sürüsünden kimse kalmamış, cadı ‘bir şekilde’ onu esir almış filan. ‘’Artık ne yazdığımızı biz de takip edemiyoruz, böyle bir şeyler olmuş işte’’ tadında açıklamalar geldi. Buna da şükür, bir daha göremesek bile en azından bu sefer kiminle, nereye gittiği belli. ‘’İki bölüm önce vardı, sezonlar geçti nerede bu kız’’ olmaz hiç değilse.
 

''Dön çaresiz başım'' :(

Mulan, Aurora’ya aşkını söyleyememiş; Robin Hood’un çetesine katılmış ancak bir daha ondan haber alınamamıştı. Beklediğim gibi kalbi kırık bulduk onu. Buradaki tek problem, Mulan sevdiğini söyleyemediğini anlatırken kimden bahsettiğini tam anlayamıyoruz. Sadece bu bölümü izleyen biri pekala Phillip’e aşık olduğunu zannedebilirdi. Neyse ki sezonlardır bu dizinin peşinden gidiyoruz da Mulan-Aurora hikâyesinin perde arkasını biliyoruz. LGBT karakter olacak diye söz verip bir isim söyleme konusunda bile ortada top çevirmeleri hoş olmamış. Onun dışında üç güçlü kadın karaktere odaklanan; onur, arkadaşlık, aile kavramlarının üzerinde duran bir bölümdü. Daha ne isterim?

Bölümün huzurunu kaçıransa tabii ki Arthur’du. Merida’nın Arthur’dan neden bu kadar nefret ettiği ortaya çıktı (Sanki ekstra bir nedene ihtiyacı varmış gibi). Merida’nın babası Fergus’u öldüren Arthur’muş. Çünkü neden olmasın. Daha neler çıktı başının altından kim bilir. Excalibur’un peşinde koşarken zarar vermediği insan kalmamış. Sonu Merida’nın elinden mi olacak merak ediyorum. Merida babasıyla yaşadığı kısacık anın ardından çok kararlı görünüyordu. 

Haftaya American Music Awards olacağı için Once Upon a Time yayınlanmayacak. Ödül törenini izlemek isteyen olursa Show Tv canlı yayınlayacakmış.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER