Klişe: Senin için senden vazgeçiyorum...
Böyle bir teklifi bir daha zor bulursun Çetin!
Ben hep, ''AsÇet bildiğimiz çiftlerden farklı'' diye savundum onları. Bütün klişelere meydan okuttum hayalimde ama onlar klişenin en bayatına teslim oldular. Bunun detaylarını daha da ayrıntılı olarak haftaya yazacağım ama bu bölüm için en uygun başlık, onlara en çok yakışan cümle bu oldu.


'Taylan'ı sileceksin meseneden!' by Mine

Asiye ve Mine yüzleşmesinden bu saatten sonra bir şey çıkmaz artık emin oldum. En az Asiye kadar ben de sıkıldım, 'Abla Taylan'a aşık mısın?' muhabbetinden. Karakter 'kötü' olmaktan ziyade 'sinir bozucu' olmaya başladı. Jenerikte şıkır şıkır elbiseler içinde salına salına yürüyen Mine'nin sponsoru kim olacak diye kaç haftadır deli (!) merak ediyorduk, cevabını an itibariyle aldık: A-S-L-A-N! Buradan farklı bir olay örgüsü kurulması, bildiklerimiz dışında bir hikâye akışı izlemek en büyük dileğim.

Mine, kedi olalı bir fare yakaladı nihayet. Asiye'nin O'nun gazıyla Taylan'a hesap sormaya gitmesi ve Çetin'in konuşulanları duyması, bölüm adına en güzel sahneydi. Çetin, paranoyalarından kurtuldu biz de her bölüm en az beş kere maruz kaldığımız 'Dayımı seviyorsun değil mi?' geyiğinden. Hikâye çapaklarından kurtuluyor diye sevinirken diğer taraftan olabildiğince hızlı çamura batmaya devam ediyor.


Bütün sırlar bu çocukta, bu çocuğa dikkat!

Pervin'in can acıtma, intikam alma yolları mutfaktaki çayı halıya boca etmekle sınırlı. Hayalindeki en büyük kötülük bu olan karaktere sırf hikaye açmak için adam yaralattınız bravo! Zaten karakterlerin 'evrilme' olayı içi olabildiğince boş, karikatürize hale gelmeye başladı. Ali-Pervin çatışması nereye sürükleniyor tahmin edebilmek zor, sıkıcı. Hiç bir albenisi yok o tarafın. Salim-Pervin ayrılığından da umduğumu bulamadım. Teneke'de Ali'nin kardeşi, Ali'nin annesi ve Berkant'ın annesi çatışmaları kimin ilgisini çekiyor da ısrarla yazıyorlar anlamış değilim, anlamaya da çalışmıyorum artık. Hikâye, bizi hiç ilgilendirmeyen sularda geziyor uzun zamandır. Pervin'in paçasını kurtarmak için elli bin liraya ihtiyacı olması, hikâyeyi yine hangi çıkmazlara sürükleyecek merakla bekliyorum. Ama Pervin'in bu defa Mehmet'in söylediklerini ciddiye alıp olayların peşine düşmesini bekliyorum, bakalım! 


Atıştırmalık bir kurabiye bugün Çetin'in elinde yüzüğe dönüşebilir.

İşin komedi yanı iyiden iyiye Çetin'in sırtına binmeye başladı. Evlilik teklifi denemeleri daha doğrusu nasıl evlenme teklifi edilemez resitalleri eğlenceliydi. Çetin'in şaşkınlıkları hikâyenin nefes alabildiğimiz, dramdan uzaklaşabildiğimiz tek sahneler olarak kaldı elimizde. Hikâyenin başından itibaren çizgisi bozulmayan tek karakter Çetin diyorum bir süredir. Hikâyesinde hiç bir ilerleme sağlamayan 'dayı' takıntısından kurtulmasıyla da iyice aklandı gözümde. Asiye'ye en zor zamanlarda destek olması dışında part time (!) bir işi de olsa hiç fena olmayacak aslında. Başrolün bir alanı olması şart. 

Part time işi kalp kırmak olanlara gelirsek...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER