Ateş denizinde mumdan kayık!
Hadi size klişelerin sultanı bir cümle söyleyeyim. Zaman her şeyin ilacıdır. Yanlış zamanda karşılaştığın muhteşem insanlar vardır. Doğru zamanda karşılaştığın için mükemmel saydığın insanlar da vardır. Yani zaman her çoğu şeyin ilacıdır. Ama unutulan bir şey var. Zaman yarayı geçirmez, acıya kabuk örer. Alışmayı sağlamaz, bilgiyi eskitir. Yani sırları zamana yaymak her zaman çare değildir.

Ben bir sofra kurmak istiyorum. Ama başına da sadece Kendal oturacak. Adam dört sezondur aç arkadaşlar! Her defasında ''Bir çay içirmediniz'' ya da ''Ağız dadıyla yemek yedirmediniz'' diye çekip gidiyor. Hani Beyaz Show'da belli sahneler kolaj yapılınca güleriz ya, işte Kendal'a da ondan lazım.

Sanki izlediğimiz her şey daha önce yaşananların sonsuz bir tekrarından ibaret. Yangınlar, dükkana adam yollamalar, Ada'nın yaralamaları ve tabii ki sırlar... Biz bunları zaten izlemedik mi? Neden bir kez daha üstünden geçiyoruz, anlayan varsa beri gelsin. Saatler kum gibi akıp gidiyor ama elde kalan hiç. Ben bu sır meselesinden çok yoruldum. Bari sırrın etrafı dikkat çekici şeylerle döşense de ha şimdi ha birazdan diye tempo tutturmasak...


Yetişkin bir Ebru bir ayda 8 farklı hastane dosyası açtırabilir

Belli ki sır daha bir müddet koynumuzda saklı kalacak. Haliyle Ebru'nun ortalıkta olmaması lazım. Hastane fikri ilk akla gelen ama olmaz da değil. Sadece düşünüyorum da bıçaklanma, zehirlenme, araba kazası, boğulma ve sonunda yine kaza atlatan bir Ebru izliyoruz. Son dakika golü olarak yangın da çıktı. İnsan canı buna dayanmaz. Ateş denizinde mumdan bir kayık oldu Ebru. Ben izlediğim belaları sayarken yoruluyorum. Bir insan gerçekten bunları yaşasa helvası çoktan kavrulurdu. Dramın kazası da belası da bol olur ama inandırıcılıktan uzaklaşıyor muyuz ne? Kurgu gerçek hayatın bir adım önüne geçmelidir. Çünkü gerçeğin inandırıcı olma gibi bir zorunluluğu yoktur.

Bu sezon benim favorim Kendal ve Ayşe sahneleri oldu. Kendal ''Anan öyle dememiş miydi? Pardon ablan... Pardon anan!'' diye tek nefeste kurşunu saplıyor. Konaktaki herkes bir köşeye savrulduğu için Kendal'ın dişine göre kimse kalmadı. Ayşe ya da Ada en fazla dişine kürdan olur ama hiç önemli değil. Savaş arayan savaş bulur.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER