Aslanla aslan, Gölge'yle gölge
Gençler siz mi yanıyorsunuz, ben mi üşüyorum?..

Yusuf’u kim yetiştirdiyse işi yarım bırakmış. Operasyon bilgisi, dövüş sanatları on numara, beş yıldız ama büyük resmi görebilme ve aynı anda ayrıntılara odaklanabilme ne yazık ki sıfır. Kurtlar Vadisi Pusu’da tutunacaksan ne yazık ki daha çok çalışman lazım Yusuf. 

Sen kimsenin çıkartamadığı yeraltı zenginliklerini çıkartacağım diye babana bile posta koy, sonra git Gölge’yle anlaşmaya çalış. Bir de dar kapı, geniş kapı muhabbeti yapıyorsun. Peki böyle bir işte ortak gerekiyorsa dar kapı kimdir, geniş kapı kimdir Yusuf efendi bunu hiç düşündün mü? Gölge sahip olduğu güçten dolayı herkesin geçmek isteyeceği kapı. Artık sen bilirsin…

Geçen bölümü izledikten sonra en çok merak ettiğim konulardan biri de Gölge’nin toplantı odasının kapısını açtıktan sonra neler olacağıydı. Maalesef hiçbir şey göremedik ya da Vadi şimdilik bize göstermiyor. Yine de Asya ile çıkışta görüştüler tabii… Giderler falan yapıldı ama iş bir yere bağlanmadı. Şimdilik Yusuf - Asya karşılaşmasından arzu ettiğim keyfi yaşayamadım ama hala umudum var. Gelecek paragrafta Yusuf’un yavuklusu konusuna girerdim ama Yusuf bile merak etmiyor ben niye edeyim değil mi? Orada kalsın.

Bu programla bana takipçi yapabilir miyiz Ariel? Sosyal medyada kimse benimle ilgilenmiyor. Siyasi twit atıyorum küfür bile etmiyorlar.

İki hafta önce işlenen Kurtlar Vadisi Twitter konusu yine önümüze geldi. Fakat bu sefer Süha baba aracılığıyla hem duruma net olarak nasıl baktıklarını ortaya koydular hem de iki hafta önceki yazımda belirttiğim gibi bir tarafı kötü göstermektense her tarafa aynı mesafede durmaları gerektiğinin altını çizdiler. Güzel bir mesaj oldu. Zira twitter’de sadece bizim konumumuza göre kötü adamlar manipülasyon yapmıyor. Her kesim bu bilgi kirliliğine oluk açıyor. Kimse melek değil. 

Polat’a üzüldüm yahu… İstanbul - Urfa arası 1310 km ediyor. Hele ki kamyonla minimum 18-20 saatte gidilir. Ne bir WC var ne de erzak. Çekilir çile değil. Adam perişan oldu. Herkes ben değil ki ulen ne olur ne olmaz diye daima tedarikli olsun. Bence koordinatları da bu yüzden geç çözdü. Açken benim de kafam çok çalışmaz. Yoksa Polat o işi çok hızlı hallederdi. 

Adamın açlıktan yüzü düştü. Dizi süreleri kısaltılsın!

Nakliye sırasında Urfa’da yaşanan aksaklık gösterdi ki sınırlarımız hiç de öyle yansıtıldığı gibi delik deşik değil. Herkes görevinin başında maşallah. Herhalde ekran karşısındaki hiçkimse bir çanta dolusu parayı verip geçmelerine kızmamıştır. Şahsen son derece ikna edici bir yöntem olarak görüyorum. Umarım bir an evvel dolara çevirmeyi akıl ederler zira dolar ile euro’yu eşitleyeceklermiş. 

Allah o sinyali kesenlerden razı olsun. Yolculuk biraz daha devam etseydi muavinden su isteyecektim. Polat konteynırın kapağı açılır açılmaz adamları öyle bir temizledi ki tek bir kurşun dahi sıkma hakkı tanımadı. Yorumlarda adamların ölmeyi beklediğini yazanlar olacaktır. Şimdiden onlara toplu bir cevap vereyim. Bence onlar ölmeyi beklemiyordu. Sahne Polat’ın çok hızlı davranması üzerine düşünülmüş ama o etkiyi tam olarak yansıtamadığı konusunda sizlerle katılırım. Şöförü de önümüze kattık istikamet Tel Abyad!

Gözüm dalıp dalıp gidiyor hayırdır yaa...

Biz üç parça füze götürüyor sanıyoruz meğer Gölge bölgeye bir orduya yetecek kadar malzeme yığmış. Vallahi görünce şaşırdım. Sınır işine mi girsek ne yapsak? Amaç başından beri belliydi. Şedid topraklarından Türkiye’ye füzeler atılarak bir savaş başlatılacak. Tam da memlekette kara harekatının dillendirildiği bir dönemde “savaşa girmemizi kötü güçler istiyor” mesajı vermek de her babayiğidin harcı değil hani... 

Bir arka kapı yapmıştır dedik değil mi? O ne hindir ooooo o ne uyanıktır ooooo boşuna Tilki dememişler. Adam hiçbir şey olmamış gibi saçını düzeltti yoluna gitti. Bundan sonrası ise epey sıkıntılı. Cenazeye gelen Rose bize Karun’un gücünden ziyade Tilki’nin gücünü göstermiş oldu. Karun gibi bir adam dahi......

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER