Kahraman nedir, kime denir?
Merida’nın hikâyesi biraz aceleye mi gelmiş sanki? Belle’i kendisine yardım etmesi için resmen sürükleyerek götürdü. Belle, hikâyelerindeki paralellikten Merida’ya inandı ve Merida’nın da kendine inanmasını sağladı. İksir yerine cesaretle klanlar devrildi. Ve bu mudur? Bir de Merida’yı uğurlarken onu kraliçe olarak göreceğiz, onun dışında artık hep Storybrooke kısmında mı yer alacak? Çünkü biliyoruz ve şahsen dört gözle bekliyorum ki; Mulan, Merida ve Ruby bir araya gelip bir maceraya atılacaklar. Merida’nın geçmiş hikâyesinden aradığımı bulamadığım için şimdi daha da heyecanla bekliyorum. 
Yani, Merida’nın kardeşlerini kurtarmak ve hakettiği tahtı almak macerası başlı başına bir bölüm olabilecekken neden oldu bittiye getirilmiş anlamadım. Geçen sezon Elsa ve Anna’yla Arendelle’de bol bol zaman geçirdiğimiz için şaşırdım herhalde. Belki devamı gelir, bakalım. Her şeye rağmen iki güçlü kadın izledik. Kısa DunBroch sahnelerinde şaşırdığım tek şey ise klan oğlanlarının ok atmada ne zaman ve nasıl bu kadar geliştiği. Filmde bıraktığımızda ne haldelerdi izleyen bilir. Ulan Storybrooke halkı, hepiniz oradaydınız be!

Belle sonunda hakettiği takdiri gördü. Birçok zaman asıl kahraman oydu ama neredeyse bütün bir bölümü Belle’e ayırmamıştık hiç. Belle gözünü bile kırpmadan herkese yardım etmeye çalışan biri. Bu yönden de dizinin en istikrarlı karakteri. Geçmişte Merida’ya yardım etti. Günümüzde Gold’un içindeki kahramanı ortaya çıkardı. Gold’u kahraman olmaya itecek o büyük anın Belle’in başı beladayken olacak olması bir sır değildi. Ama oraya gelene kadar o cesareti Gold’a veren yine Belle’di. Gold kahraman oldu olmasına ama belki asıl kahramanı Belle olarak gördüğümden, belki The Savior’ın Regina olacağına dair sarsılmaz inancımdan bundan pek etkilenmedim. Kahraman gelip Excalibur’u taştan çıkarınca tüyler diken diken olur diyordum, hiç öyle bir şey olmadı. Gold ve Emma’yı; Robert Carlyle ve Jennifer Morrison’ı karşılıklı izlemek çok zevkli olacak şüphesiz. Ancak Gold tek başına bir kahraman değil. Tek istediğim Belle’in bugüne kadar yaptıkları unutulmasın. Gold kılıcı çekmeden Belle’ ‘’bir şansım olsaydı her şeyi farklı yapardım’’ dedi. Şimdi şansı var. Geç kalmış sayılmaz. Belle’e gerçekleri söyleyerek iyi bir başlangıç yaptı bile. 


Ben(temsili değil)

Bölümün en eğlendiğim kısmı Emma-Zelena konuşmasıydı. Zelena müthiş bir deli. Dizide ondan daha eğlenceli bir kötü göremeyebiliriz. Belki Cruella DeVil ama onun hükümranlığı kısa sürdü. Zelena, Emma’nın güçlerimizi birleştirelim teklifini kabul etmedi. Ondan öte, Henry ile ilgili Emma’nın içine kurt düşürdü. Annenin ihanetinin yarası iyileşir mi? Ama Henry bir Zelena değil elbette. Merlin’le konuşmadan önce söylediği de bunu kanıtlıyor. Gerçek Emma’nın hâlâ bir yerlerde gizlendiğine inanıyor. Emma’ya kötülük kraliçesi Zelena’dan aldığı tebrik yeter. Zelena’nın dahi hayran kaldığı bir kötülük levelına yükseldin Emma, kudos. Zelena'yı ‘What to expect when you’re expecting’ okurken gördüğümdeyse kendimi korkutan bir kahkaha attım. Bu sonu olmayan fantastikliğe bayılıyorum. Geçen sezon Gold’u noodle ısıtırken gördüğümde kendimden geçmiştim şimdi bu. Devamını bekliyorum. Zelena epey etkilemiş beni bu bölüm. Soğan halkası kardeşliğinden o, haftaya geçer. 

Henry Yazar kimliğiyle yaptığı ilk görevini olgunlukla ve başarıyla yerine getirdi. Merlin’in seçilmiş kişilerinden biri sonuçta. Diyorum, herkes eline kılıç almak zorunda değil. Merlin’in hologramı onları yeni bir ipucuna götürüyor şimdi: Nimue. Efsaneye göre Nimue Merlin’in büyük aşkı ve Merlin’e sihirli güçlerini veren de o. Dizi teorileri ise Nimue’nin orijinal Dark One olduğu yönünde. Öyle olsun, olmasın yeni bir macera bizi bekliyor. 

Resmen son 30 saniyede Haftanın Regina’sı bölümümü kurtaran Regina:BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER